Güntekin Onay'dan bomba transfer!

Güntekin Onay'dan bomba transfer!

NTV ve NTV Spor'da uzun süredir yüzde 100 futbol programını sunan Güntekin Onay, yayın hayatına beİN Sports'da devam edeceği iddia edildi. Güntekin Onay ile birlikte gözler birlikte uzun yıllardır program yaptığı Rıdvan Dilmen'e çevrildi.

  • Futbol
  • Perşembe 27.07.2017 11:19

NTVSpor'da uzun yıllardır Yüzde yüz futbol ve GOL gibi programların yapım ve yayın kısmında aktif olarak görev yapan Güntekin Onay'ın yollarının NTVSpor ile ayrılacağı iddia edildi. Usta spora adamının yeni kanalının beİn Sports olacağı gelen bilgiler arasında. NTV ve NTV Spor'da uzun süredir yüzde 100 futbol programını sunan Güntekin Onay, yayın hayatına beİN Sports'da devam edecek.

Güntekin Onay'ın beİN Sports'a transferinin ardından gözler beraber program yaptığı ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen'e çevrildi.

Bu transfer haberinin ardından Rıdvan Dilmen'in de başarılı yorumcuyla beraber beİN Sport'sa transfer olacağı kulislerde konuşuluyor.

HANGİ PROGRAMI YAPACAĞI BELLİ DEĞİL

Güntekin Onay'ın bein Sports'ta hangi programı yapacağı henüz belli olmadı. Güntekin Onay'ın bein Sports'a transferi sonrası gözler Rıdvan Dilmen'e çevrildi.

GÜLTEKİN ONAY KİMDİR?

12 Ekim 1971 senesinde dünyaya gelen Güntekin Onay aslen Adanalıdır. Türk spor spikeri ve yazarı olan Güntekin Onay Teknik direktör Gündüz Tekin Onay'ın oğludur

Özel Işık Lisesi'ni bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi'nde okumaya başladı ve daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Turizm bölümüne geçiş yaparak bu bölümü başarılı bir şekilde bitirdi.

Mesleğe ilk olarak Kanal 6'da dış haberler sorumlusu olarak başlayan Güntekin Onay 1992-1993 sezonunda Türkiye Ligi maçlarını anlatmaya başladı.

Kanal 6 sabah bültenlerinde spor haberlerini sunmaya başladı ve Şansal Büyüka ile stadyum programını yaptı. Şansal Büyüka'yla beraber Kanal D'ye geçiş yapan Onay Televole isimli spor programını sundu.

1997 yılında Star TV'ye geçerek Telegol programının sunuculuğunu yaptı ve UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını anlattı.

Şimdilerde ise NTV Spor kanalında Rıdvan Dilmen'le beraber %100 Futbol programını sunmaktadır. Ayrıca şu anda Gol programında Emek Ege ile Avrupa liglerini yorumlamaktadır.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN