Hayata dönüş

Chapecoense kulübünün uçak kazasından kurtulan 3 futbolcudan biri olan Ruschel, Barcelona’yla yapacakları maça kaptan olarak çıkacak

Hayata dönüş
Geçen yıl Copa Sudamericana finali için Kolombiya'ya giderken uçakları düşen ve futbolcularından yalnızca 3'ü sağ kalan Chapecoense, yaralarını sarma yolunda önemli bir adım atıyor. Aynı kupada bu yıl da çeyrek finale dek yükselmeyi başaran Brezilya ekibinde Alan Ruschel'in dönüşü büyük heyecan yarattı. Kazadan sonra ilk kez geçen hafta idman maçında 40 dakika oynayan Alan, önümüzdeki hafta Katalan kulübü ile oynayacakları hazırlık karşılaşmasında sahaya ilk 11'de kaptan olarak çıkacak. Chapecoense kulübüyle Barça arasında da özel bir bağ var. Brezilya ekibi, zorlu süreçlerinde kendilerine maddi yardım yapan tek kulübün Barcelona olduğunu açıklamıştı.

MİDEMDE KELEBEKLER UÇUŞTU
Kazadan kurtulan 3 futbolcudan birisi olan Alan Ruschel, takımnı ın Ypiranga-RS ile oynanan hazırlık maçında 40 dakika forma giyerek dönüş yolunda ilk adımı attı. 1-1 biten maçta alkış alan Ruschel, "Sanki midemde kelebekler uçuşuyordu. Dönüşe hazırım" dedi.
BİZE ULAŞIN