İki takım çalıştırmak doğru değil

İki takım çalıştırmak doğru değil

Şenol Güneş, 4 maçlığına Beşiktaş’la birlikte Ay-Yıldızlı ekipte görev yapabileceği iddialarına noktayı koydu: "Kim beni Milli Takım için düşünüyorsa, teşekkür ederim. Demek ki, hak etmişim. Ama teklif yok. Gelirse başkan karar verir. Görevde olmayan bir kişinin, bu çalışmayı yapması çok daha uygun. Cumhurbaşkanımızdan da böyle bir şey gelse, kendisine aynı şekilde anlatırım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, dün düzenlediği basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Milli görevde olanları yıpratmamak, çalışacaklara da huzur vermek gerektiğini belirten tecrübeli hoca, şöyle devam etti: "Milli Takım kimsenin malı değil. Saygısızlık yapmak doğru olmaz. Hatalar eleştirilebilir. Ancak katkı yapanları yıpratırsanız, gelecek insanı da yıpratırsınız. Fatih hoca çok iyi işlere imza attı. Hataları oldu mu? Evet. Ancak benim de herkesin de oldu. Milli Takım için adım geçiyor, kim düşünüyorsa teşekkür ederim. Beşiktaş'la yeni sözleşme yaptım. O zaman da hak etmediğim eleştiriler vardı. Paralar konuşuldu. Hep üzerimden spekülasyon yapılıyor. İşi başkanla kavga etmeye kadar götürüyorlar."

BEŞİKTAŞ'TA OLMAKTAN MUTLUYUM
"Şimdi ait olduğum bir kurum var. Kurumlar, devlet, millet, camialar önemli. Bir takdir gördüm, teklif olmamıştır. Olursa da cevap vermek durumunda değilim. Ben Beşiktaş teknik direktörüyüm. Resmi olarak böyle bir şey yapmam doğru değil. Söz sahibi başkandır. Buradayım ve burada olmaktan memnunum, 'Milli Takımı beğenmiyor' ifadesi ve 'Beşiktaş'tan gidecek' sözleri yanlıştır. Kulüp ile Milli Takım'ı beraber götürmeyi doğru bulmuyorum. Görevi olmayan birisinin çalışmayı yapması daha doğru." Şenol Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, kulüple birlikte Milli Takım'ı 3-4 maç çalıştırması yönünde bir istek olması halinde, ne yapacağının sorulması üzerine de "Cumhurbaşkanımız da bana söylese ona aynı şekilde anlatırım" cevabını verdi.

1 MAÇ İÇİN 6 GÜN GİTTİ
"Çin kamp yeri olarak güzel ama sıcaklık açısından değil. Çalışırken bir gün kayıp bile önemli."
Şenol Güneş, Çin seyahati hakkındaki soruya da "Yaklaşık 1 aydır çalışıyoruz. Yönetime söylediklerimi şimdi size tekrarlıyorum; Çin, kamp yeri olarak güzel ama ısı olarak değil. Çalışırken, bir gün kayıp bile önemli. 1 maç için git, gel; 6 gün geçti. Takımın daha uzun kamplar yapması gerekiyor" cevabını verdi. İspanya kampını daha önceden planlamadıklarını belirten tecrübeli hoca, "Bu konudaki kararları yönetim veriyor. Çin'deki kampı 10 gün düşünüyorduk. Olmayınca Avusturya'da maç yapacak rakip bulamadık. O yüzden İspanya daha uygundu" dedi.


Fikret Orman'a stoper mevkiine en çok kimi istediğini söylediğini ancak piyasasının yükselmemesi için isim açıklamayacağını belirten Güneş, Aboubakar için de "Kulübünden ayrılırsa, maliyeti de uygun olursa bizimkiler alır" değerlendirmesinde bulundu.

GÜNEŞ'TEN KISA KISA...
Geçen sezon G.Saray'a kaybettiğimiz Süper Kupa'yı kazanmak istiyoruz. Bu nedenle hazır olan oynayacak.
Maç kadrolarının 21'e çıkartılmasını doğru buluyorum. 20+3 olsaydı daha iyiydi. Böylece 3 tane genç alabilirdik.
Fair-Play içerisinde mücadele edeceğiz, 'Vefa' önceliğimiz olacak. Hedefimiz şampiyonluk ancak en iyi futbolu oynayan, rakibi incitmeyen bir takım olmak istiyoruz. Kurallara bağlı başarılar istiyoruz.
Marcelo'nun gitmesine saygı duymak zorundayız. Bahanelerle yarışmak istemiyoruz. Çözümü arayacağız. Hayatımıza şikayetleri koyarsak, randıman almamız mümkün olmaz.
20-30 milyonluk transferlerle borçları büyütmek, daha sonra ekonomiyi bozuyor. Şu an en az transferi yapan biziz. Oyuncu satmak zorundayız. Denetim olmadan kulüpler bütçeyi iyi ayarlamalı.
Transferlerde şimdi 200 milyon Eurolar konuşuluyor. Anormal rakamlar dönüyor. Avrupalı takımlar 10-15'e yatırım amaçlı oyuncu alıyor. Biz 8'e alınca garanti diye bakıyoruz. Tolisso 40'a Bayern'e gidiyorsa, Oğuzhan neden gitmesin? Giderse pazar büyür.
Başakşehir iyi transferler yaptı, Antalyaspor ve yeni gelen takımlar da öyle. Trabzonspor yaptı, yapacak. İddialı takımlar çoğalıyor. İşimiz yeni sezonda daha zor olacak. Oyunumuzu daha yukarı çıkarmak zorundayız.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN