En üst seviye için geldim

Beşiktaş’a imzayı atan Jeremain Lens, Şampiyonlar Ligi’nde oynamak için siyah-beyazlıları tercih ettiğini söyledi

En üst seviye için geldim
Beşiktaş kiralık olarak kadrosuna kattığı Jeremain Lens'i basına tanıttı. Vodafone Park'ta gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulunan Hollandalı yıldız, Beşiktaş ailesine katıldığı için büyük gurur yaşadığını söyledi. Fenerbahçe'nin de kadrosuna katmak istediği tecrübeli kanat oyuncusu, "Beşiktaş, son 2 sezonun şampiyonu, üçüncüsünü hedefliyor. Beklentiler çok yüksek. En üst seviyede oynamak için bu tercihi yaptım. Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Ben de bu takımın bir parçası olarak elimden gelen katkıyı yapmaya çalışacağım" dedi.

TELEFON SIRASI BANA GELDİ
Transferiyle ilgili hazırlanan, 'Come To Beşiktaş' videosunun hatırlatılması üzerine Lens, "Çok özeldi. Daha önce böyle şey yapmamıştım yakın gelecekte birini aramam gerekebilir, bana bağlı bir şey değil ama bana düşerse yaparım" diyerek sözlerini tamamladı.

?FENERBAHÇE SORUSUNA İZİN YOK
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Lens ile ilgili yaptığı açıklamaların Hollandalı futbolcuya sorulması üzerine araya giren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Beşiktaş'ın gündemi bir başka kulüp başkanın açıklamaları değildir. Polemiğe neden olacak şeylere girmek istemiyorum. Oyuncumun da böyle şeylere girmesini istemiyorum" dedi.

İŞTE MALİYETİ
Lens'i kiralık olarak kadrosuna katan Beşiktaş'ın, Sunderland'e 1.5 milyon Euro ödeyeceği, oyuncunun satın alma opsiyonunun ise 4. milyon 89 bin Euro olarak belirlendiği açıklandı. Bu sezon yıllık 2.2 milyon Euro alacak olan Hollandalı yıldıza ayrıca puan başı 4 bin Euro ödenecek. Lens, 25 veya daha fazla resmi maçta oynadığında 100 bin Euro bonus, 35 veya daha fazla resmi maçta oynadığında 50 bin Euro ilave bonus alacak. Lens'in sezon sonunda bonservisinin alınması durumunda ise 2018-19 sezonunda 2.250 milyon Euro, 2019-20 sezonunda 2.3 milyon Euro, 2020-21 sezonunda 1.950 milyon Euro, 2021-22 sezonunda ise 1.8 milyon Euro alacağı bildirildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN