Bir Alex değil ama bir Kaka!

Paulo Freitas: Stili yakından tanıdığınız Alex’ten ziyade Kaka’ya benziyor. Giuliano bir ‘beyin’ değil, daha çok skora dönük oynayan gizli bir forvet gibi. Artur Petrosyan: Zenit’te gayet başarılıydı ama Roberto Mancini onu istemedi. Savunmaya yardımı kısıtlıdır, yavaştır ancak maçın gidişatını değiştirir

Bir Alex değil ama bir Kaka!
Fenerbahçe yönetiminin transferini bitirmek için gün saydığı Brezilyalı yıldız Giuliano herkesin merak konusu... 27 yaşında olmasına karşın, 5 büyük lige uğramamış olması sarı-lacivertli taraftarlar için soru işareti oluştursa da onu izleyen herkesin kanısı ortak: "Türkiye'de fark yaratır." Fenerbahçeliler aradığı 10 numarayı değil ama belki de daha iyisini buldu. Saha içi rolüyle skor yüküne de ortak olacağı izlenimini veren Giuliano'yu takımı Zenit St. Petersburg'un ülkesi Rusya ile memleketi Brezilya'dan iki önemli gazeteci, SABAH için olası transferi masaya yatırdı.

Paulo Freitas (Brezilya)

Brezilya Milli Takımı seviyesinde

Giuliano gayet iyi bir oyuncudur, açıkça Brezilya Milli Takımı seviyesinde... Eğer Fenerbahçe transferi gerçekleştirirse mükemmel bir iş yapmış olur. Onun stilini sizin yakından tanıdığınız Alex'ten ziyade eski Milanlı Kaka Leite'ye benzetiyorum. Alex gibi 'beyin' işlevi görmekten çok Kaka gibi gol atan ofansif orta saha konumunda. Ayrıca üst düzey bir top tekniği olduğunu söylemeliyim.

Artur Petrosyan (Rusya)

Her hocanın sistemine uymaz ama...

Geçen sezonu başarılı geçirmiş bir oyuncu olmasına rağmen Mancini'nin onu takımda istemediğini gördük. Giuliano, her sisteme uygun bir oyuncu değil. O, tipik eski usül Brezilyalı oyuncuların alışkanlıklarına sahip. Savunmayı ve çalışmayı çok sevmeyen biri. Fakat bir gerçek var ki, o da çok kaliteli bir oyuncu oluşu. Avrupa Ligi'nde 8 maçta 8 gol atıp 7 de asist yaptı. Ligde de 28 maçta 8 gol, 6 asisti var. Bir ara takımın en iyi oyuncusu gözüyle bakılıyordu. Guiliano gerçekten isterse F.Bahçe'de başarılı olmaması mümkün değil.

GİULİANO MİLLİ TAKIM'DA
Fenerbahçe'yle prensip anlaşmasına varan ve bugün 18.45'te İstanbul'a gelecek olan 27 yaşındaki Giuliano, Brezilya'nın Ekvador ve Kolombiya ile oynayacağı karşılaşmaların aday kadrosunda yer aldı. Teknik direktör Tite'nin tercihleri arasında yer alan 1990 doğumlu Brezilyalı orta saha, kariyerinde daha önce 13 kez A Milli Takım formasını sırtına geçirmiş ancak gol kaydetme başarısını gösterememişti.
BİZE ULAŞIN