Şilili pitbull Beşiktaş’ta

Beşiktaş, hem stoper hem de orta sahada oynayabilen Gary Medel ile üç senelik sözleşme imzaladı, 30 yaşındaki oyuncu bugün İstanbul’a gelecek

Şilili pitbull Beşiktaş’ta
Pepe'nin yanına güvenilir bir stoper alternatifi arayan Beşiktaş, Gary Medel'in transferinde mutlu sona ulaştı. Şilili oyuncu ile daha önce anlaşmaya varan Beşiktaş'ta Asbaşkan Umut Güner, Inter yönetimi ile de Milano'da bir zirve gerçekleştirdi ve 2.5 milyon Euro'luk bonservis bedeli üzerinde uzlaşıldı. Ödeme planı üzerinde Inter ile görüşmelerini sürdüren siyah-beyazlı yönetim, 30 yaşındaki oyuncu ile de 3 yıllık sözleşme imzaladı. Beşiktaş, Şilili futbolcuya yıllık 2.3 milyon Euro garanti ücret ödeyecek. Bonuslarla birlikte bu rakam 2.7 milyona kadar çıkabilecek. Medel bugün İstanbul'a gelecek.

ATİBA'NIN DA ALTERNATİFİ OLACAK
Pitbull ve Şilili Gattuso lakapları ile anılan Medel'in orjinal mevkii ön libero. Ancak 2015'te geldiği İnter'de Mancini tarafından 1.72'lik boyuna rağmen stopere çekildi ve burda da başarılı oldu. Yani Şenol Güneş, Medel'i Atiba'ya alternatif olarak da kullanabilecek.

2548 Dakika
31 Maç
30 İlk 11
8 Sarı Kart
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN