Küsüratı bile rekor kırdı

Dembele'nin transfer payı, Rennes kulübünün tarihine geçti. Bonuslarla birlikte toplam 150 milyon Euro’ya Dortmund’dan Barcelona’ya geçen 20 yaşındaki yıldız bir önceki kulübü Rennes’i de ihya etti. Fransızların payına 30 milyon Euro düştü

Küsüratı bile rekor kırdı
Tarihin en pahalı oyuncularından biri olarak ilk etapta 120, bonuslarla birlikte 150 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Dortmund'dan Barcelona'ya transfer olan Ousmane Dembele bir kulübü zenginleştirdi ama bu yalnızca Dortmund değil... 15 milyon Euro karşılığında 20 yaşındaki yıldızı Dortmund'a verirken, "Bir sonraki transferden yüzde 25 pay alma" maddesi koyduran Fransız ekibi Rennes turnayı gözünden vurdu. 30 milyon Euro almaya hak kazanan Rennes, yeni bir oyuncu satmadan satış rekorunu kırmayı başardı. Eğer bonus ödemeleri de gerçekleşirse Fransız ekibi ekstra 5 milyon Euro daha kazanabilecek. Öte yandan Dembele'nin transferinin sonuçlanması Philipp Coutinho'nun Liverpool'da kalacağının bir sinyali olarak da yorumlanıyor. Barcelona şartlarını zorlayıp teklifini 160 milyon Euro'ya kadar çıkarmış ancak Kırmızılar teklifi 5 dakika içinde reddetmişti.

?4 YILLIK KEHANET
Taze Barçalı Ousmane Dembele'nin Malo isimli arkadaşının kehaneti sosyal medyada günün konusu oldu. Eylül 2013'te, "Ve 11 numaralı formasıyla Dembele, Barcelona'da sahaya çıkıyor" mesajını yayınlayan arkadaşına Dembele, "Sen delisin" cevabını vermişti.

10
Dembele'nin Dortmund'daki 2 sezonunda çıktığı 50 maçta attığı gol sayısı 10.

BİZE ULAŞIN