Ne yaman çelişki!

Maçtan önce İtalyan basınına, “Coşkuyu kesecek” diyerek Video Yardımcı Hakem uygulamasına karşı olduğunu söyleyen Lucescu, dünkü karşılaşma sonrası elinde telefonla soluğu hakemin yanında aldı İki hatalı golün videosunu hakeme izletmeye çalışan Rumen hoca, kendini tekzip etti

Ne yaman çelişki!
İspanyol hakem Borbalan'ın kritik üç hatasıyla katlettiği Ukrayna sınavında maç sonu A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu elinde cep telefonuyla hakemin yanına koştu. İki gün önce İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesine verdiği röportajda, "Bir futbol maçı sadece sahadaki 90 dakika değildir. Hakemin son düdüğünün ardından bir hafta daha tartışılır. Video yardımcı hakemle neyi tartışacağız? Ağır çekimin doğru olup olmadığını mı? Futbol hayattır" diyen ve video hakeme "Karşıyım" diyen Lucescu, yenilen iki golün videosunu hakem Borbalan'a izletmeye çalıştı.

MAÇTAN ÖNCE NE DEDİ, NE YAPTI?
Çok değil iki gün önce "Video yardımcı hakem oyunu kesmekle kalmayacak, coşkuyu da kesecek" diyen Lucescu, Milli Takım'ı yakan iki hatalı kararın görüntüsünü göstererek "Bu ne yaman çelişki" dedirtti.

BU TAKIM DEĞİŞECEK
Karşılaşma sonrası hakemden özür beklediğini söyleyen Mircea Lucescu, Hırvatistan maçına farklı bir kadro ile çıkacağını söyledi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Ukrayna'nın galibiyeti hak ettiğini belirterek şunları söyledi:
Oyunumuzdan memnun değilim. Fizik olarak hazır değiller. Her hafta oynayan futbolculardan oluşan bir takım olduklarını gösterdiler. Bizim takım öyle değil.
Sonraki maçımız için 3 günümüz var. İsim vermek istemiyorum ama az antrenman yapan futbolculardan değil, başka bir kadro ile sahaya çıkmayı düşünüyorum.
Ukrayna zaferi hak etti. Hakem hataları tarafından da beslendiler. Hakemden özür bekledim ama dilemediler.

BİR SORU - BiR CEVAP

İskender GÜNEN
Lucescu'nun tercihlerini nasıl buldunuz?
Gruptaki şansımızı nasıl görüyorsunuz? Önce sahaya çıkan 11'i göz önüne getirelim. Örneğin, Mehmet Topal ile Serdar Aziz, hangi maçta yan yana oynadılar? Ya da dünkü orta saha bugüne kadar hangi maçta yer aldı? Başarı için en önemli olgu, takım olmaktan geçer. Birlikte oynama alışkanlığı bir takım için olmazsa olmazdır. Dün, son yıllarda görmediğimiz bir Milli Takım sahada vardı. Kopuk, herkesin kendine göre bir şeyler yapmaya çalıştığı, hiçbir üretkenliği olmayan görüntü ortaya çıktı. Eğer Ukrayna girdiği gol pozisyonlarında daha becerikli olsa, çok daha farklı bir skor ortaya çıkabilirdi. Artık grupta şansımız yok denecek kadar az. Çarşamba günü kendi sahamızda oynayacağımız Hırvatistan maçı, çok büyük önem taşıyor. Fakat oynanan oyunu gördükten sonra ümitli olabilmek olası değil.
BİZE ULAŞIN