Sahada bir çalım da kaderlerine attılar!

İlk olarak 2002’de bir sokak turnuvası olarak düzenlenen Evsizler Dünya Kupası, bu yıl Norveç’in başkenti Oslo’da 52 ülkeden toplamda 72 evsizler takımını bir araya getirdi

Sahada bir çalım da kaderlerine attılar!
Sahada bir çalım da kaderlerine attılar!
Norveç'in başkenti Oslo'da 15'inci yılına giren bir gelenek olarak düzenlenen Evsizler Dünya Kupası, geniş katılımıyla dikkat çekti. Bir sokak maçı turnuvası olarak başlayan turnuva şimdilerde milyonlara ulaşmaya başladı. Bu yıl ünlü Radhusplassen Meydanı'nda kurulan sahalarda gerçekleştirilen sokak maçlarını, 3 milyondan fazla kişi TV'lerden takip ediyor. 54 ülkeden 72 takımın katıldığı turnuvayı tribünlerde canlı olarak izleyenlerin sayısı ise 100 bini bir hayli geçiyor.

GELİR EVSİZLERE...
Bu yıl turnuvaya şimdiye kadarki en geniş katılımın sağlandığını aktaran organizatörler, elde edilen gelirin tamamını evsizlerin daha iyi ve yaşanabilir bir hayata sahip olması için harcıyor.

TÜRK EVSİZ YOK!
Organizasyonun resmi sitesindeki katılımcı ülkeler listesine göre; Türkiye'den evsiz sporcu bulunmuyor. Bunun en önemli nedeni; Türkiye'nin evsizleri hayata kazandırma konusundaki başarısı olabilir. İstanbul genelinde kayıtlı bin 464 evsizin yaşadığı biliniyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN