Lucescu’nun akıl oyunları

Hırvatistan karşısına, Ukrayna’ya 2-0 yenilen ilk 11’den, yed i değişiklikle çıkan Rumen çalıştırıcı galibiyetin şifrelerini verdi

Lucescu’nun akıl oyunları
Futbol akılla oynanır, tutku ile bağlanır. Hırvatistan karşısında bunu yaptık.
İlk maça göre oyuncularımı değiştirdim. Bize skoru getirecek oyuncuları bulmaya çalıştım, özellikle orta sahada. Çünkü Hırvatistan'ın orta sahası çok güçlüydü.
Alan daraltacak, pas kalitesi yüksek oyuncuları seçmeye çalıştık.
Seyirci gerçekten muhteşemdi. Bu galibiyete ulaşmamızda itici güç oldular.
Bütün oyuncularım çok tecrübeli oyuncular. Ne istediğimi anlayabilecek oyuncular. Umut ediyorum ki, 1 ay sonra çok daha farklı oyuncular göreceksiniz, hazırlık açısından. Çok daha iyi olacaklar.
Geçtiğimiz maçlarda çok boş alan bırakıyorduk. Şimdi bunları azalttık. Akıl üzerine kurulmuş bir sistem. Artık en önemli şey İzlanda'ya karşı kazanmak.

SOYUNMA ODASINDA ZAFER KUTLAMASI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, A Milli Takım'ın Hırvatistan'ı Eskişehir'de 1-0 yendiği maçın ardından soyunma odasına indi. Takım kaptanı Arda Turan, Teknik Direktör Mircea Lucescu ve futbolcuları kutlayan Bakan Bak gazetecilerin maçla ilgili sorularını ise "Biz bitti demeden bitmez" diyerek yanıtladı.

'SINIRA KARŞI DEĞİLİZ AMA...'
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) yabancı oyuncu tartışmalarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Bizler yabancı oyuncu sayısının sınırlanmasının değil, özgür bir ortamda, fırsat ve rekabet eşitliğinin sağlanmasının yanındayız. Yabancıların ödemeleri günü gününe yapılırken yerlilere ödeme yapmayan kulüplere karşıyız. Bir yabancı oyuncuya vereceği parayla altyapısından 10 oyuncu yetiştirebileceğini görmeyen yöneticilere karşıyız. 'Sen bizim evladımızsın' deyip, her türlü fedakarlığı bekleyip, hakkını aradığında 'hain' damgası yapıştıranlara karşıyız...

BİZE ULAŞIN