Yasakçı zihniyet geriye götürür

Dursun Özbek, yabancı sayısıyla ilgili tartışmalara katıldı: "Avrupa'daki rakiplerimiz ne kadar yabancı oyuncu transfer edebiliyorsa, biz de etmeliyiz. Kaynağı sınırlamak kulüplerimize fayda değil zarar getirir. Futbol global bir oyundur, ayrımcılık yapmak kesinlikle yanlış bir şey." "Milli Takım'a futbolcu üretmenin kaynağı yabancı sınırlamasıyla olmaz. Daha farklı projeler geliştirilmeli."

Yasakçı zihniyet geriye götürür
Galatasaray'ın yeni transferleri Iasmin Latovlevici, Jason Denayer ve Cedric Pascal Carrasso için Türk Telekom Stadyumu'nda imza töreni düzenlenirken, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Dursun Özbek, yabancı sayısına kısıtlama getirilmesinin Türk futboluna zarar vereceğini ileri sürdü. Özbek, "Yasakçı olmanın fayda sağlamadığını, aksine geriye götürdüğünü herkes biliyor. Avrupa'daki rakiplerimiz tüm dünyadan ne kadar adam alabiliyorsa, biz de almalıyız. Kaynağı sınırlamak hiçbir kulübe yarar getirmez. Futbol global bir oyun, ayrımcılık doğru değil" dedi.

LUCESCU'YA GÖNDERME...
"Milli Takım'a oyuncu seçenler, yabancı konusunu, kulüplerde yerli futbolcu bulamamalarından dolayı gündeme getirdi. Daha önce sınır varken de durum ortadaydı. Milli Takım'a oyuncu üretmenin kaynağı yabancı sınırlaması olamaz. Daha farklı projeler geliştirilmeli" sözleriyle ay-yıldızlı ekibin yeni teknik direktörü Lucescu'ya göndermede bulunan Özbek, Igor Tudor için ise "Yönetim olarak arkasında durmamız önemliydi. Biz gerekli transferleri yaptık. Gerçek performansı gösterme şansı buldu. Hocamız bizi yanıltmadı" değerlendirmesini yaptı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN