5 yıllık imza

Trabzonspor, genç yıldızı Abdülkadir Ömür için harekete geçti. Bordo-mavili takımda aylık 5 bin TL kazanan 18 yaşındaki yıldıza, 5 yıllık yeni sözleşme yapacak yönetim, futbolcunun bir menajeri olmadığı için baba Ömür'le masaya oturacak. Trabzonspor geçen sene de bir diğer genç yıldızı Yusuf Yazıcı için aynı yolu izlemişti

5 yıllık imza
Trabzonspor, G.Birliği maçında performansıyla öne çıkan Abdülkadir Ömür için harekete geçti. Yönetim, 31 Mayıs 2018'de sözleşmesi sona erecek olan 18 yaşındaki yıldızı ile yeni bir anlaşma yapacak. Trabzonspor'un alt yapısında yetişen ve 'Türk Messi' olarak adlandırılan Abdülkadir'in, aylık 5 bin TL olan sözleşmesinde de iyileştirmeye gidilecek.

YUSUF İÇİN DE AYNI YOL İZLENMİŞTİ
Abdülkadir'in menajeri olmadığı için görüşmeler babasıyla yapılacak. Yönetim, gösterdiği performansla dikkat çeken 1997 doğumlu yıldızı Yusuf Yazıcı'nın da 2020 yılına kadar olan mevcut sözleşmesini geçen sezonun sonunda 2022 yılına kadar uzatmıştı. Bordomavililer, yılda 60 bin TL kazanan futbolcunun ücretini 250 bin TL'ye çıkarmış, bir de ev hediye etmişti. Abdülkadir'in sözleşmesi de 5 yıl uzatılacak.


Yusuf Yazıcı 1997 doğumlu, Abdülkadir Ömür 1999 doğumlu.

BİR SORU BİR CEVAP | İSKENDER GÜNEN

TEZ ÇÜRÜTTÜLER!
1 Eylül'deki köşe yazınızda "Abdülkadir gibi bir oyuncu varken, Bongonda gibi sıradan birinin transferini anlamıyorum" demiştiniz. Genç yıldız, Gençlerbirliği maçındaki performansıyla sizi haklı çıkardı. 18'lik yıldızın geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Önce Yusuf Yazıcı, ardından Abdülkadir Ömür… Trabzonspor altyapısından çıkan pırıl pırıl iki genç isim… Yıllardır dillere pelesenk olan 'altyapıdan oyuncu gelmiyor' söylemini çürüttükleri için ikisine de teşekkür etmek gerek. Fakat teşekkürlerin en büyüğü, bu iki oyuncunun bugünlere gelmesinde emeği olan Trabzonspor'un altyapı emektarlarına… Artık bir gerçeğin farkına varmak gerek. Bu takım yıllardır, yanlış transfer politikaları yaptığı için başarıdan uzak kalıyor. Kendisini var eden gücün, kendi insanını potansiyel kılmak olduğunu fark etmek zorunda. Abdülkadir sonucu değiştirebilecek özelliklere sahip. Yetenekli, çabuk ve adam eksiltebiliyor. Geçen sezondan beri Trabzonspor'un A takım kadrosunda yer alan bir isim. Daha önceki zamanlarda belirli süreler alsa daha doğru olurdu. Bundan sonra Abdülkadir geldiği yerden daha yükseğe çıkabilmek adına gelişmek zorunda. Onun için de eksiklerini görüp, daha yüksek hedefler için yapacağı iş çalışmak, çalışmak, daha çok çalışmak…
BİZE ULAŞIN