Daha hızlı daha güçlü daha yüksek

Süper Lig’de yoluna doludizgin devam eden Galatasaray; yükselen boy ortalamasıyla daha fazla gol atıp daha az gol yerken paslarında da artık hep ileriyi düşünüyor

Daha hızlı daha güçlü daha yüksek
Daha az yiyip daha çok atıyor
Defans hattını büyük ölçüde değiştiren Galatasaray, oynadığı 5 maçta sadece üç gol yerken, geçtiğimiz sezon her 5 maç başına düşen gol ortalaması 5,88 olmuştu. Yediği gollerin sayısını neredeyse yarı yarıya düşüren Galatasaray'ın attığı gol ortalaması ise 9,56'dan 13'e yükseldi. Kadro kalitesi ile öne çıkan Galatasaray, attığı goller ile dikkat çekerken, bunlarda aslan payı Gomis'e ait. Çıktığı 5 lig maçında da skora etki eden ve 7 gol atıp, 2 asist yapan Gomis, bu alanda Avrupa'nın da 9 gol, 1 asisti bulunan Falcao sonrası iki numarası oldu. Gomis, bu sezon attığı 9 isabetli şutun sadece 2'sini boş geçti.

Aslanın boyu 3 santim yükseldi
savunmaya önemli takviyeler yapan G.Saray'da Tudor defansın lideri olarak 1.92 boyundaki Maicon'u belirledi. Geçen sezon ağırlıklı olarak Sabri-Semih- Hakan-Carole'den oluşan savunma dörtlüsü görev yapmıştı. 1.79 cm olan boy ortalaması son Kasımpaşa maçında gol yemeyen Mariano-Maicon- Serdar Aziz-Latovlevici dörtlüsü ile 1.82 cm'ye çıktı. Aslan 5 haftada kalesinde gördüğü 3 golle ligin en az gol yiyen takımı konumunda.

Paslar artık yana değil hep dikine
G.SARAY'DA takımda en büyük değişim paslarda yaşandı. Geçen sezon her 5 maçta bir 2430 isabetli pas yapan sarı-kırmızılılar, bu pasların sayısını bin 962'ye indirse de pasların yönünün ileriye olma oranı büyük değişim gösterdi. Geçtiğimiz sezon her 10 pasın 2 ila 3'ü ileri yönde atılırken, bu değer 4 ortalamasına ulaştı. G.Saray'da aynı zamanda çok sayıda değerde de ligin en iyisi durumunda. Takımda hamle başarı yüzdesi (82), pas başarı yüzdesi (82), ikili mücadele kazanma yüzdesi (56) değerlerinde en iyi olurken, aynı zamanda en fazla kilit pas atan (89) ve en fazla maç başına rakip atağı kesen (32) isim durumunda.

40.000
Geçen sezon maç başına taraftar ortalaması 18 bin 839 olan Galatasaray, bu sezon üç maçta 40 bin seyirci ortalamasını yakaladı. 40 bin civarında kombine satan ekibin tribün doluluk ortalaması da iki katına çıktı.
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN