F.Bahçe’nin umudu madde 13 bent 1

Merak edilen konu; “Elif, ocak ayından önce oynayabilecek mi?” Bu sorunun cevabı için TFF’nin 13. maddeyi nasıl yorumlayacağı önemli

F.Bahçe’nin umudu madde 13 bent 1
Fenerbahçe'nin temmuz ayında Rabotnicki'ye 170 bin Euro ödeyerek bonservisini aldığı Elif Elmas'la ilgili müjdeli haber, dün geldi. Kulüp, FIFA'nın 17 yaşındaki yıldızın oynaması için onay verdiğini ve belgeleri TFF'ye ilettiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından Elif'in ocak ayından önce oynayıp oynayamayacağı gündemin 1 numaralı maddesi oldu. Türkiye'de transfer 8 Eylül'de sona erdiği ve takımlar kadrolarını bildirdiği için şimdi gözler TFF'ye çevrildi.

VAN PERSİE ÇIKACAK, ELİF GİRECEK
Bu konuyla ilgili genel görüş 'Ocak ayına kadar oynayamaz' şeklinde olsa da Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 13.maddesindeki 1.bent, Elif'e ocaktan önce futbol oynamanın yolunu açabilir. TFF'nin söz konusu maddeyi nasıl yorumlayacağı da önemli. Fenerbahçe, oyuncunun geleceğini riske atmamak için onu 8 Eylül'de belirlenen nihai TFF kadrosuna yazmadı. TFF, bu maddeyi, "F.Bahçe'nin, FIFA'ya başvurduğu tarih tescil talep tarihidir" şeklinde yorumlarsa, Van Persie'nin yerine Elif yazılacak.

13. MADDE NE DİYOR?
(Bent-1) Futbolcular ancak TFF tarafından belirlenen transfer ve tescil dönemleri içinde tescil edilebilirler. Uluslararası transferlerde Uluslararası Transfer Sertifikası'nın tescil dönemi içerisinde talep edilmiş olması halinde, istisnai olarak transfer ve tescil dönemleri dışında da tescil edilebilir.
5'i Bir Yerde Kampanyası ile Gayrimenkulünüzü Kolayca Alın!
BİZE ULAŞIN