Dirar’sız 3 deneme

“Beşiktaş derbisinde Nabil Dirar’ın yokluğu nasıl doldurulacak?” Fenerbahçe’nin hocası, bu sorunun cevabını bulmak için dünkü antrenmanda sarı-lacivertli takıma değişik formasyonlar uygulattı

Dirar’sız 3 deneme
Fenerbahçe'nin 4-1 kazandığı Alanya maçında Nabil Dirar'ın sakatlanması, Aykut Kocaman'ın tüm hesaplarını alt üst etti. Tecrübeli çalıştırıcı, Faslı yıldızın yerini doldurabilmek için dünkü antrenmanda üç farklı formasyon denemesinde bulundu. İşte Aykut Kocaman'ın kafasındaki formüller:

1- JANSSEN SAĞDA, SOLDADO SANTRFOR
Kocaman, maça baskılı başlama arzusunda. Erken bir golle öne geçmek için çift santrfor formülünü düşünüyor. Soldado ve Janssen'i aynı anda tutma hedefi nedeniyle Janssen'i dün sağ tarafa koydu. Ancak hocanın bu dizilişten pek memnun kalmadığı öğrenildi.

2- GİULİANO SAĞDA, EKİCİ 10 NUMARADA
Fiziksel eksiklerine rağmen Alanyaspor maçında takımı paslarıyla rahatlatan Mehmet Ekici'nin 10 numaraya çekilmesi gündemde. Bu durumda Giuliano, sağ tarafta görev yapacak. Hoca, Mehmet Ekici'yi bugün son kez gözlemleyecek. Fiziksel durumu iyiyse tercih edilebilir.

3- SOUZA TEK, ÖNÜNDE OZAN-ALPER
Son olarak Alper Potuk'un üçlediği bir orta alan formülü hocanın planları arasında. Bu planda Souza tek ön libero olarak görev yapıyor. Onun önünde Ozan ve Alper bulunuyor. Bu sistemde Giuliano yine sağ tarafta görev yapıyor. Yarın akşam Beşiktaş karşısında olması en yüksek ihtimal bu orta saha dizilişi
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN