Yalnızca bir oyuncuyu göndermedi bir aileyi gönderdi

Kanarya’dan ayrılışı, gelişinden daha çok konuşulan Brezilyalı yıldız, Aykut Kocaman’a yine veryansın etti: “Türkiye’de yaşamayı istiyordum ama Kocaman hayatımı değiştirdi”

Yalnızca bir oyuncuyu göndermedi bir aileyi gönderdi
Giuliano yeni bir Alex olmayacak. Hiç kimse bunu yapamaz

Fenerbahçe'de 6 kupa kaldıran ve Yoğurtçu Parkı'na heykeli dikilen Alex de Souza, 5 yıl sonra içini döktü... Brezilyalı yıldız, F.Bahçeliler kadar tüm sporseverlerin de büyük merak duyduğu ayrılışı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Ayrılık öncesi hayatını Türkiye'de devam ettirmeyi planladığını itiraf eden Alex, bu duruma nasıl geldiğine hala inanamadığını söyledi. İşte efsane kaptanın o açıklamaları:

KARİYERİMİ DURMA NOKTASINA GETİRDİ
"Yaşadığım problemler tabii ki vardı ama kimseye sıkıntı vermedim. Ayrılışım çok ani oldu. Cumartesi maçta oynadım, pazartesi gönderildim! Kontrat yenileyip, kariyerimi Türkiye'de bitirip, hayatımı İstanbul'da sürdürecektim. Aykut Kocaman hayatımı değiştirdi. Yalnızca bir oyuncuyu göndermedi, bir aileyi gönderdi. Neden gönderildiğimi öğrenemeyeceğim. Curitiba'da hayatımı düzene sokmam bir buçuk iki yılımı aldı. Kocaman kariyerimi durma noktasına getirdi."

BENİ ÇAĞIRIRSA GİDER, KONUŞURUM
"Fenerbahçe'yi hala seviyorum. Eğer Aziz Yıldırım ararsa, e-posta atarsa, benimle konuşur ve dönmemi isterse, Türkiye'ye gider ve onunla konuşurum. Aykut Kocaman'la da konuşurum. Fenerbahçe'ye saygım aynen duruyor, Kocaman ve Yıldırım'a olduğu gibi... Benim onlarla sorunum yoktu, onların benle vardı. Ayrıldıktan 1 yıl sonra kitabım için Aziz Yıldırım ile konuşmaya çalıştım ama bana cevap vermedi. Başkan ve Kocaman, kitabın yazarıyla da konuşmak istemedi."

BREZİLYA'DA O MAKAMA ÇIKAMAZSIN!
Türkiye'deki futbolun Brezilya'dan çok farklı olduğunu belirten Alex, "Türkiye'de futbolun sunumu çok büyük. Örneğin, Başbakanlığı döneminde Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birkaç kez görüştüm. Brezilya'da bir futbolcunun devlet başkanı ile karşılaşması çok zordur" dedi. F.Bahçe'yi çok yakından takip edemediğini belirten kaptan, "11'i say deseler sayamam. Maç sonuçlarını takip ediyorum. Giuliano yeni bir Alex olmayacak. Hiç kimse bunu yapamaz. Giuliano oraya gidip yeni bir hikaye kurabilir" yorumunu yaptı.

KOÇ İLE GÖRÜŞMEDİM!
Alex, Ali Koç'un başkan olması halinde kulübe döneceği yönündeki haberlere ise şu yanıtı verdi: "Bir şey var olduğunda onun hakkında düşünebilirim. Şu an böyle bir şey yok. Ali Koç ile 5 yıldır konuşmadık. Geçen doğum günüm için mesaj attı. Teknik direktör olmak istiyor muyum, muhtemelen bir gün olacağım... Ama ne zaman olacağı ile ilgili hiçbir fikrim yok."
BİZE ULAŞIN