Kırmızı cumartesi

Hakem Ali Palabıyık, F.Bahçe ve Beşiktaş’tan toplamda 5 oyuncuya kırmızı kart gösterdi. Quaresma, iki dakika içinde iki sarı karttan oyundan atıldı. Ardından Neto, Cenk Tosun'u düşürdüğü için kızardı. Oyunun son bölümünde Atiba Hutchinson ve İsmail Köybaşı, Palabıyık'ın kartlarından nasibini aldı. Bitiş düdüğünün ardından Oğuzhan Özyakup da hakeme itirazdan ikinci sarıyla atıldı

Kırmızı cumartesi
Ricardo Quaresma dün derbiye damgasını vuran isimlerden birisiydi. Ancak futboluyla değil, üst üste gördüğü iki sarı kartla... Portekizli yıldız, 41. dakikada Valbuena'yı ağlatacak kadar sert faulü sonrası sarı kartla cezalandırıldı. Ardından gelişen F.Bahçe atağında Ekici'ye de benzer bir şekilde faul yapınca, ikinci sarı kartını gördü ve kırmızı kartla oyundan atıldı... Fenerbahçeliler, rakibin 10 kişi kalmasına sevinemedi, zira 45. dakikada Neto, gole giden Cenk Tosun'a yaptığı faul sonrası kırmızı kartla cezalandırıldı. 85. dakikada ceza sahasında topa elle müdahale eden Atiba, Beşiktaş'ta oyundan atılan ikinci isim oldu. 3 dakika sonra İsmail Köybaşı da Oğuzhan'a sert girince hakem Ali Palabıyık 4. kez kırmızı kartına başvurdu. Bitiş düdüğünden sonra hakeme itiraz eden Oğuzhan, ikinci sarıdan kızardı. Quaresma, Atiba ve Oğuzhan Beşiktaş'ın Trabzonspor, Neto ve İsmail de Fenerbahçe'nin Akhisar maçlarında oynayamayacak. Bu arada lig tarihinde en son 2001- 2002 sezonunda F.Bahçe-Beşiktaş maçında 4 kırmızı kart çıkmıştı.

DERBİ GÖRÜNCE DAYANAMIYOR!
Beşiktaş'ta 6. kez, kariyer toplamında ise 11. kez kızaran Quaresma, derbilerdeki yüksek kart yüzdesiyle de dikkat çekti. Portekizli yıldız, 11 kırmızı kartın 5'ini derbi maçlarda gördü.

DÜNYADA İKİ NUMARA!
Derbinin hakemi Ali Palabıyık Twitter gündeminde de ilk sıralara yerleşti. Mücadelede 5 kırmızı kart gösteren Palabıyık, maçın hemen ardından Twitter'da dünya Trend Topic (En çok konuşulan) listesinde 2. sıraya yükseldi. Uzun süre Türkiye gündeminde de ilk sırada bulunan Ali Palabıyık özellikle Beşiktaşlı taraftarlar tarafından eleştirildi.

PORTEKİZ VE ŞİLİLİ YILDIZLARA MİLLİ TAKİP
Şili Milli Takımı Teknik Direktörü Juan Antonio Pizzi, derbi maçı izlemek için İstanbul'a geldi. Pizzi, milli takımdan futbolcuları F.Bahçeli Isla ve Medel'i mercek altına aldı. Portekiz Milli Takımı yardımcı antrenörü Jorge Rosario da maçı izleyenler arasındaydı. F.Bahçe'de Neto, Beşiktaş'ta ise Pepe ile Quaresma, Portekizli futbolcular olarak sahada yer aldı. Anca Rosario, oyundan atıldıkları için Neto ve Quaresma'yı yeterince izleyemedi.

13
F.Bahçe ile Beşiktaş arasında oynanan son 11 resmi maçta 13 kez kırmızı kart çıktı (Beşiktaş 8 kez, Fenerbahçe 5 kez).
5'i Bir Yerde Kampanyası ile Gayrimenkulünüzü Kolayca Alın!
BİZE ULAŞIN