Yanal çatlağı!

Sabah saatlerine kadar süren zirvede Ersun Yanal’ın durumu görüşüldü.. Yöneticilerin çoğu “Hemen gönderelim” dedi. Başkan ve birkaç yönetici, “Beşiktaş maçını bekleyelim” fikrini ortaya attı.. Usta, “Bu son şansı olur” diyerek toplantıyı bitirdi

Yanal çatlağı!
Evinde konuk ettiği Aytemiz Alanyaspor karşısında 3-0 öne geçmesine rağmen sahadan 4-3'lük mağlubiyetle ayrılan Trabzonspor'da kaos hakim. Geçtiğimiz hafta Başakşehir deplasmanında oyuna müdahale etmediği için eleştirilerin odağı haline gelen teknik direktör Ersun Yanal, Alanyaspor maçında da mağlubiyetin tek sorumlusu olarak gösterildi. Maçın son dakikalarında taraftarların Yanal'ı istifaya davet etmesinin ardından yönetim kurulu da acil koduyla toplandı.

USTA 'BEKLEYİN' DEDİ
Sabah saat 05.00'e kadar süren toplantıda yöneticilerin birçoğu Yanal ile yolların hemen ayrılması gerektiğini savundu. Başkan Muharrem Usta ve az sayıdaki yönetim kurulu üyesi ise Yanal'a son bir şans daha verilmesi gerektiğini söyledi. Toplantıda alınan karara göre Yanal, gelecek hafta İstanbul'da oynanacak Beşiktaş maçında da takımın başında olacak. Bu mücadeleden çıkacak sonuç tecrübeli çalıştırıcının kaderini belirleyecek.

1.6 MİLYON EURO ALIYOR
Ersun Yanal'ın bordo mavili takımla 3 yıllık anlaşması var. Sezon başına 1.6 milyon Euro ücret alan Yanal'ın sözleşmesi 2018'in Mayıs ayında bitecek. Yanal'ın görevine son verilirse yönetim, sözleşme gereği 2018'e kadar olan parasını ödeyecek ya da tecrübeli hocayla pazarlık yapacak.

YEREL BASIN ATEŞ PÜSKÜRDÜ
Trabzon yerel basını Ersun Yanal'ı istifaya davet etti. Son Nokta Gazetesi, "Bu sonuca atılacak tek başlık var. Ersun istifa" yorumunu yaptı. Günebakış Gazetesi, "Rezalet!... Bu hezimetin faturasını öde Ersun hoca" ifadelerini kullandı. Taka Gazetesi, "Ersun anca gidersun!", "Yanal yine izledi, Susic 3 puanı aldı gitti" başlıklarıyla haberi okuyucularına aktardı. Karadeniz Gazetesi, "İşte dün akşamki eseriniz... 50'nci yıl rezilliği" yorumunda bulundu.

FATİH TERİM BOMBASI!
Ersun Yanal'ın durumunun görüşüldüğü toplantıda bazı yöneticiler, Fatih Terim ismini gündeme getirdi. Fakat toplantıda bu isim üzerinde fazla durulmadı. Daha sonra dün birçok internet sitesinde, "Fatih Terim Trabzon'a geliyor" haberleri çıktı. Fakat bordo-mavili yöneticiler bu haberleri yalanladı. Hatırlanacağı gibi Fatih Terim, 26 Temmuz'da TFF yönetimi tarafından A Milli Takım Futbol Direktörlüğü görevinden alınmıştı
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN