Beşiktaş Uganda takımı değil!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı

Beşiktaş Uganda takımı değil!
- Beşiktaş iki şampiyonluğu sonrasında engellenmesi gereken bir takım haline geldi. Fenerbahçeliler, derbi sonrası, "Türkiye için kazandık" diyorlar...
- Ne alakası var? Beşiktaş, Uganda takımı mı? Bunlar maalesef böyleler... Bizi aşağı çekmeye, engellemeye çalışacaklar. Güçbirliği yapabilirler!!!
- Quaresma birçok iyi ligde oynamış, Portekiz ile Avrupa Şampiyonu olmuş bir oyuncu. Derbi mücadelesindeki kırmızı kartı ona hiç yakıştıramadım
- En iyi Müslüman takımı Beşiktaş'tır. Amacımız bir dünya kulübü olmak. Stratejimiz hazır. Çin'e, Malezya'ya ve Endonezya'ya kadar gideceğiz

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Tivibu'da katıldığı programda, olaylı Fenerbahçe derbisinden, Leipzig sınavına, yabancı oyuncu sayısı tartışmalarından gelecek planlarına ilişkin tüm merak edilenlere yanıt verdi. İşte Orman'ın ağzından siyah-beyazlı gündem:
Beşiktaş iki şampiyonluğu sonrasında engellenmesi gereken bir takım haline geldi. Fenerbahçeliler, derbi sonrası, "Türkiye için kazandık" diyorlar.... Hatta kamuoyu önünde bizi kibirli bir takım gibi gösterme çabaları içerisindeler.
Ne alakası var? Beşiktaş, Uganda takımı mı? Bunlar maalesef böyleler... Bizi aşağı çekmeye, engellemeye çalışacaklar. Güçbirliği yapabilirler!!! Biz ise sadece işimizi yapmaya devam edeceğiz.
Buraya gelmeden önce çok düşündüm. Yarın (bugün) Beşiktaş'ın önemli bir maçı var. Galip gelirsek çok önemli.
Ülke puanı için, tüm Türkiye için önemli bir maç olduğunu düşünüyorum. Cumartesi günü oynadığımız derbiden daha önemli bir maça çıkacağız. Derbi ile ilgili yorum yaptığım takdirde Leipzig maçının önüne geçecek. Çarşamba günü (yarın) bir sponsorluk anlaşması imzalayacağız. Gündemle alakalı o gün konuşmayı daha doğru buluyorum. Camianın, Leipzig maçına odaklanması daha önemli.
Negredo Manchester City'de oynarken, kulüp sahibi gelip onlarla mı konuşuyor? Yine aynı şekilde Adriano, Barcelona'dayken, Pepe ise Real'deyken öyle mi oluyor? Artık aşağıya inip motive edeyim öyle bir şey yapmıyorum.
Kuvvetler ayrılığı var, oranın patronu Şenol Hoca. Dönem dönem disiplinle alakalı durumlar oluyor, o zaman olaya dahil oluyorum. Bende bu ailesinin reisiyim, babasıyım. Trabzon maçına gidip şöyle yapayım, böyle yapayım yok. Beşiktaş, dünya kulübü diyorsak öyle olmalı.
Quaresma dünyanın birçok iyi liginde oynamış, Portekiz ile Avrupa Şampiyonu olmuş bir oyuncu. Derbide gördüğü kırmızı kartı ona hiç yakıştıramadım.
Caner ile maçtan sonra konuştum. Onlar ailemin bir parçası onlara nasıl destek vermem. Vermemem mümkün değil.
Video hakem sistemi olsaydı, derbinin galibi Beşiktaş olurdu.
Dünyanın en iyi Müslüman takımı Beşiktaş. Bizim amacımız dünya kulübü olmak. Stratejilerimiz hazır. Çin'e, Malezya'ya ve Endonezya'ya kadar gideceğiz.
İki sene önce Türk futbolu çok iyi bir yerdeydi de geriye mi düştü? Konuşmadan etmeden sayıları 8'e çıkardık, 7'ye indirdik bunlar çok çözüm getirecek şeyler değil. Zamanında bizim bu işten fayda sağlayacağımızı, asıl zararı Anadolu kulüplerinin göreceğini söyledim.
Vodafone Park'ta Avrupa Süper Kupa finali oynanacak. Ülkem açısından Türk sporu için çok önemli bir olay.
BİZE ULAŞIN