Zorlukları severim

Ocak ayında formayı almak için rekabete hazır olduğunu belirten F.Bahçe’nin 18’lik yıldızı Eljif Elmas, “Takımda çok büyük isimler var ama iddialıyım. Onlar ne derse o olacak. Ben zorlukları severim” dedi

Zorlukları severim
Fenerbahçe yeni transferleri için dün imza töreni düzenledi. Transferin son günü Tottenham'dan kiralanan Vincent Janssen ile Zenit'ten kiralanan Neto basının sorularını yanıtladı. Ardından sahne Eljif Elmas'a bırakıldı. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, "Eljif'in, Neto ve Janssen'den farkı var. FIFA'nın transfer dönemini kapattıktan sonra kadroya kattığımız bir oyuncu. Önemli Avrupa kulüplerinin peşinde olduğu bir futbolcuydu. Bu transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 18 yaşındaki Makedonyalı yıldız ise şunları söyledi: "Büyük ve önemli bir kulüpteyim. Ocak ayı için çalışıyorum. İddialıyım ama takımda benden büyük isimler var. Onlara saygı duyuyorum. Onlar ne derse o olacak. Ben hep zoru sevdim onun için de burdayım. Şampiyonluklar yaşamak istiyorum."

Türkçe öğrensinler

İmza töreninde Türkçe konuşan Makedonyalı Eljif Elmas, kendisi gibi gençlere tavsiyesi sorulduğunda, "Çok çalışsınlar ve bir de burda olmak için Türkçe öğrensinler" dedi.

Bu babayı tarih yazacak!

Eljif imza töreninde babasına teşekkür edince, sözü alan Şekip Mosturoğlu, "Evet bu baba tarihe geçmeli. Bu babayı tarih yazacak" dedi. Baba Cevat Elmas, oğlunun F.Bahçe'ye transferinde gelen diğer teklifleri reddederek etkili olmuştu.

Antic iyi bir arkadaş

Eljif, kendisi gibi Makedon olan ve transferinde etkili rol oynayan F.Bahçe'nin eski basketbolcusu Antic için, "F.Bahçe'nin büyüklüğünü anlattı. İyi arkadaşım oldu" dedi. Obradovic sorusuna "İyi hoca" yanıtını verirken, idolünün Ronaldinho olduğunu söyledi.

Kupa kazanmaya geldim

Kariyerinde hiç kupa kazanamadığı hatırlatılan Janssen, "Ama kariyerimin başındayım. Burada kupa kazanmak istiyorum. Takım olarak buna hazırız ve bunu göstermek zorundayız" şeklinde konuştu.

Zaferi hak ettik
Neto derbiyi ve gördüğü kartı şöyle yorumladı: "Bu tip atmosferler hakemi zor durumda bırakabilir. Hak ettiğimiz bir zafer oldu. Kırmızıya üzüldüm ama o faulü yapmaya mecburdum. Fernandao'nun yanıma gelip başımı kaldırması hoşuma giden bir davranıştı."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN