Stopaj %15’e sabitlensin

Kulüpler Birliği üyeleri dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Recep Tayyip Erdoğan’ın konuğuydu. Kulüpler, 3 ana konu üzerinden isteklerini Cumhurbaşkanı’na ilettiler

Stopaj %15’e sabitlensin
Kulüpler Birliği Vakfı üyeleri dün Dursun Özbek Başkanlığı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıktı. Külliye'ye gitmeden, aralarında bir toplantı yapan Süper Lig temsilcileri, belirledikleri üç konu üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a isteklerini ilettiler.
1- Yüzde 35 olan stopaj sizin başbakanlığınız döneminde yüzde 15'e indirilmişti. Süre doluyor. Bu sürenin yüzde 15'te sabitlenmesine ihtiyacımız var.
2- Kulüpler Yasası'nın çıkarılması Türk futbolunun gelişimine katkı sağlayacak.
3- Amatör branşlar ve altyapıya destek bekliyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'tan tüm konuların takipçisi olmasını ve Kulüpler Yasası'nın bir an önce çıkmasını istedi. Bakan Bak da konuyu hızlandıracaklarının sözünü verdi.ÖZBEK PLAKET SUNDU
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevini Göksel Gümüşdağ'dan devralan Dursun Özbek, yeni sıfatıyla ilk kez Cumhurbaşkanı'nın huzuruna çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni görevinde başarılar dilediği Özbek, kulüpler adına Erdoğan'a plaket sundu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN