Aciliyet var

Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek: "Yabancı hakem istemiyoruz ama 'video hakem' uygulamasının ne zaman olacağı konusunda TFF ile görüşeceğiz. Sorunumuz sadece hakemler değil, TFF'nin kurullarından da şikayetimiz var"

Aciliyet var
Kulüpler Birliği Vakfı, geçtiğimiz pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı ziyaretin ardından dün de İstanbul Maslak'ta toplandı. Dursun Özbek başkanlığındaki yeni yönetimin ilk toplantısına Osmanlıspor ile Beşiktaş temsilcileri katılmadı. Başkan Özbek görüşme sonrası yaptığı açıklamaya Hakkari'de meydana gelen bombalı saldırıdan duydukları üzüntüyü dile getirerek ve Milli Takım'a İzlanda maçı için başarı dileyerek başladı. Özbek toplantıda görüşülen konuları şöyle özetledi:
Video hakem uygulamasının ne zaman nasıl olacağı konusunda TFF ile görüşeceğiz. Yabancı hakem gündemimizde yok. Şikayet ettiğimiz konular sadece hakemler değil.
Tahkim ve disiplin kurulları şikayetlerimiz içinde. TFF kurullarının verdiği cezalar tatminsizlik yarattığı için Federasyon ile görüşme kararı aldık.
TFF kurullarının kestiği cezaların boyutları büyüyor. Başka şeyleri tetiklemesinden korkuyoruz. Bunların kendi akışına bırakılmaması lazım. İlgililerle bu konuda bir araya gelerek çözüm bulmak zorundayız.
Yabancı sınırlamasıyla ilgili bir madde ise gündemimizde yer almadı.

STOPAJ ARTIŞINI KULÜPLER KARŞILAYAMAZ
Kulüpler Birliği Başkanı Dursun Özbek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaretleriyle ilgili de bilgi verdi: "Türk futbolunda bazı çalışmaların Kulüpler Birliği tarafından yapılmasının uygun olacağı belirtildi. Sayın Cumhurbaşkanı bu çalışmalara Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı katkılarıyla hız vermemizi istedi. Gündemimizde kulüpler yasası ve 6222 sayılı yasa var. Bu manada kulüplerin çalışma grubu ile bir çalışma başlatıyoruz. Bir diğer konu ise stopaj miktarı. Yıl sonu itibari ile yüzde 15'ten bir artış olacak. Biz kulüplerin mali yapısının uygun olmadığını Cumhurbaşkanımıza ileterek destek istedik. Bunun içine amatör sporlarla ilgili harcamaların da desteklenmesi gerektiğini iletmiştik. İkisini kombine ederek bir çalışma içinde olmamızı istedi. Bu manada bir hazırlık yapılacak, Cumhurbaşkanı ve Spor Bakanı'na sunulacak."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN