Maçı defalarca kafamda oynadım

“Hırvatistan maçına göre daha farklı şeyler olabilir ama köklü bir değişim yapmak mümkün değil. Tek düşüncem bizim istediğimiz gibi oynamak. Fizik gücümüzü ve dar alanları istediğimiz gibi kullanıp, boş alan bırakmamalıyız”

Maçı defalarca kafamda oynadım
"Sadece bizim için değil, iki takım için de önemi olan bir maç.. Hatta dört takımın da iddiası sürüyor"
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu İzlanda maçı için 1 aydır Riva'da yaşadığını belirtip kazanmak için derslerine çalıştığını anlattı. Dünya Kupası'na gitme iddialarından, yaptığı hazırlıklara kadar Rumen çalıştırıcının anlattıkları şöyle:
Sadece bizim için değil iki takım için de önemli bir maç. Ukrayna ve Hırvatistan da yarışta var. 4 takımın da iddiası sürüyor. Kaybeden devam edemeyecek. O yüzden maça çok iyi hazırlandık.
Sakinliği korumak, cesaret ve güven çok önemli. İki ekip de üst düzeyde futbol oynuyor.
İzlanda uzun süredir birlikte oynayan bir ekip. Organize ve disiplinliler. Uzun toplarla oynuyorlar. Sadece orta sahada değil, iki kalenin önünde oynanacak bir maç olacak.

SABRİ, BURADA OLMAYI HAK ETTİ

Bizim teknik oyuncularımız daha fazla. Kariyerlerinde bu tarz maçları çok oynamış oyunculara sahibiz.
Hırvatistan maçına göre daha farklı şeyler olabilir ama çok köklü bir değişim yapmak mümkün değil. Tek düşüncem bizim istediğimiz gibi oynamak. Kombinasyonları yapalım. Fizik gücümüzü ve dar alanları istediğimiz gibi kullanalım, boş alan bırakmayalım.
Maçı kafamda bir kaç kez oynadım. Bir aydır Riva da yaşıyorum. İzlanda'ya karşı daha iyi olduğumuzu göstermek istiyoruz.
Sabri, sağ arkada ve defansta oynayan en iyi oyuncuların başında geliyor. Burada olmayı hak etti. Yaşı önemli değil. Göztepe'ye büyük katkısı oldu. Kalitesi iyi.
Ceza vermeden beni dinlemelerini beklerdim. Avrupa futboluna 50 yıldan fazla hizmet veren biri olarak bunu hak ettiğime inanıyorum.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN