Daha yolun başındalar

Daha yolun başındalar

İyi teklifler var ve daha da iyileri gelecek ama onlar henüz yolun başında. Biz de altyapıya bu iki güzide oyuncuyla şu mesajı veriyoruz: Onlar yaptıysa siz de yapabilirsiniz

  • Futbol
  • Pazartesi 09.10.2017
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Türk futbolunun yeniden doğuşa ihtiyacı olduğunu söyledi. Beşiktaş ile oynadıkları maç öncesi siyah-beyazlı takımın Fenerbahçe'ye yenildiği derbi yüzünden mağdur ilan edildiğini savunan Usta, "Kucka ile Talisca'nın pozisyonunda verilen, verilmeyen karar Türkiye'nin fotoğrafıdır. İnsanların adalet duygusunun göz göre göre zedeleneceği işler yapılmamalı. Ancak Talisca'ya yapılan Okay'a da yapılacak ama herkes de şunu görecek: Düzen ve sistem budur" şeklinde konuştu.

HAKEMLERİN ARKASINDAYIZ
Usta, hakemlere de bu ailenin en önemli parçaları olarak baktığını vurgulayarak, "Aslında eleştirim onların bireysel durumlarına değil, ne Fırat Aydınus'un kendisine bunu söylüyorum, ne başkasına. Ben sistemle ilgili eleştiri yapıyorum. Sistemsel sorun oldu mu insanlar önünü doğru göremiyorlar. Türk futbolunun sağlıklı bir zeminde yeniden doğuşa ihtiyacı var. Ben onların bu sistemde en önemli ana aktör olduğunu, aleyhimize de olsa destek olmamız gerektiğini düşünüyorum" dedi.

HERKESE ÖRNEK OLDULAR
Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'e gelen transfer tekliflerini de değerlendiren Usta, "Gelen iyi teklifler var ve daha da iyileri gelecek ama onlar henüz yolun başındalar. Türkiye'ye örnek oldular. Biz de altyapıya bu iki güzide oyuncuyla şu mesajı veriyoruz: Onlar yaptıysa siz de yapabilirsiniz. Altyapıda birçok genç için idol oldular. O ağabeylerine bakarak 'Biz de Abdülkadir, Yusuf olabiliriz' cesareti onlara geldi. Umut ediyorum ki daha nice Yusuflar ve Abdülkadirler altyapıdan çıkacak" dedi.

FAİZLER ÇOK BÜYÜK DERT
Kulübün borcuna da değinen Usta, "Trabzonspor'un yıllık bütçesine denkleştirdiğinde gelirin gideri, birbirini karşılar durumda olması çok zor. Bunu denk bile yapsak eski borçlardan dolayı yıllık kur farkı ve faizden 120 milyon lira Trabzonspor üzerine yıllık yük geliyor. Böyle olunca da borç, 600 milyondan 850- 900 milyon liraya varıyor. Yeni projeler üretmemiz gerekecek ama içinde bulunulan duruma baktığımızda çok uğraşsanız, denk bile yapsanız her yıl üzerine 120 milyon lira yük geliyor" ifadesini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN