Ben hatalıyım

Ben hatalıyım

Lucescu: “Hazırlanmak için az bir zamanım oldu. Oyuncularımın da adapte olmak için süreye ihtiyaçları olduklarını gördük. Dünya Kupası’na gidemeyişimizde hata benim.”

  • Futbol
  • Salı 10.10.2017
A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, hatanın oyuncularda değil kendisinde olduğunu vurguladı. Rumen çalıştırıcı şunları söyledi: "Maçlara hazırlanmak için az bir zamanım oldu. Finlandiya ve Hırvatistan maçları ikinci maçlarımızdı. Bunlar her zaman daha iyiydi. Oyuncularımın da adapte olmak için süreye ihtiyaçları olduklarını gördük. Tecrübeli oyunculara tekrardan şans verdim. Onlara güvenim vardı. Bugün 7 oyuncu değişikliği ile çıktık. Bunun da güzel örneklerini gördük. Maalesef son vuruşlarda beceriksizdik. Selçuk adına çok mutluyum. Diğer milli takım oyuncuları gibi Selçuk'un da kendi kulübünde daha fazla şans bulması gerekiyor. Dünya Kupası'na gidemeyişimizde hata benim. Oyuncularımın bir hatası yok."

YOKLUĞUM ETKİLEDİ
Lucescu, şansımızı bitiren 3-0'lık İzlanda mağlubuyetinde cezalı olmasının da sonucu etkilediğini belirterek "Antrenör müzik şefi gibidir. Orkestra şefi olmadan iyi müzik olmaz. Ben sahada olsaydım herhalde İzlanda'dan ilk golü yemezdik. Caner öndeydi ve yapması gerekeni yapmadı. O maç benim ve bütün oyuncular için büyük bir ders oldu" ifadesini kullandı.

AĞABEYLERİ NASİHAT VERMİŞ
Finlandiya maçında ilk 11'de sahaya çıkan Yusuf Yazıcı dikkat çeken açıklamalar yaptı. "Önümüzde uluslararası maçlar var, genç jenerasyon olarak ümit verdiğimizi düşünüyorum" diyen Yazıcı şu ifadeleri kullandı: "Takımda ağabeylerimiz var, onlardan tecrübe kazanıyoruz. Onlar artık bizim dönemimizin geldiğini söylüyorlar, bize yardım ediyorlar. Bize hep tavsiyelerde bulunuyorlar. 'Biz hatalar yaptık. Siz bizim yaptığımız hataları yapmayın' dediler. Artık bizim jenerasyonumuzun başladığını düşünüyorum."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN