Milli ruhunuz A Millilere örnek olsun

TFF Başkanı Demirören, Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı ile bir araya geldi: "Sizler, gururumuzu yücelten kişilersiniz. Sizler, onur şampiyonlarısınız. Dünyanın konuştuğu örnek sporcularsınız. Bizlere milli ruhu gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu ruhun A Milli Takım ve diğer branşlara örnek olmasını temenni ediyorum. Başarılı takımlarımızı ödüllendirdiğimiz gibi sizi de ödüllendireceğiz, bu prim değil, alın terinizin takdiridir"

Milli ruhunuz A Millilere örnek olsun
Türkiye Futbol Federasyonu'nun, "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Turkcell ana sponsorluğundaki Ampute Milli Takımı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile bir araya geldi. Riva'daki buluşmaya kahraman sporcuların yanı sıra TFF Başkanvekili Ali Dürüst, Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfikaroğlu ve Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyeleri Erhan Kamışlı ve Mustafa Çağlar ile Genel Sekreter Kadir Kardaş, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk de katıldı.

RİVA'YI SİZE BIRAKIP ANTALYA'YA GİTTİK
Sözlerine, "Yürekleriyle tarih yazıp, tüm Türkiye'nin kalbini fetheden kahramanlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diyerek başlayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, şunları söyledi: "Futbol Federasyonu olarak tüm özel milli takımlarımızı kucakladık, tesislerimizi açtık, maddi ve manevi elimizden geleni yapmaya çalıştık. 5 yılda kimse yokken biz vardık. İşitme Engelliler Milli Takımımız tüm hazırlıklarını Riva'da yaptı. Samsun'da Olimpiyat Şampiyonu oldu. Ampute Milli Takımımız da Avrupa Şampiyonluğu'na giden yolda 5 kez Riva'da kampa girdi. Bu şampiyonayı Antalya'dan Riva'ya aldık. Sizler burada sahaya çıkarken, A Millilerimiz Antalya'ya kampa gitti. Evimizi boşalttık, sizleri ev sahibi yaptık.İLK TOPLANTIDA KARARLAR ÇIKACAK
Sizler bizi, bizim duygularımızı gururumuzu yücelten kişilersiniz. Sizler onur şampiyonlarısınız. Şu an dünyanın konuştuğu örnek sporcularsınız. Daha önce başarılı takımlarımızı ödüllendirdiğimiz gibi sizi de ödüllendireceğiz. Bunun adı prim değil. Alın terinizin, emeklerinizin takdir edilmesidir. İlk yönetim kurulu toplantımızda Ampute Milli Takımımız'ın bu başarısıyla ilgili kararları çıkaracağız. Gelecek yıl katılacağınız Dünya Kupası'nda sizlere şimdiden başarılar diliyorum. Osman kaptan aynı kupayı bekliyoruz yine. Bizlere milli ruhu gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu ruhun A Milli Takım ve diğer branşlara örnek olmasını temenni ediyorum."TEŞEKKÜR PLAKETİ
Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu'na destekleri nedeniyle teşekkür için plaket takdim etti.

ELEŞTİRİYİ HAK ETMİYORUZ
Başarıda değil, başarıya giden yolda Ampute Milli Takımı'nın yanında olduklarını hatırlatan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, "Osman kaptan son uzatma dakikalarında o golü atmasa, Allah göstermesin şampiyon olamasanız biz yine sizin yanınızda olacaktık. Ancak bir konu bizi üzüyor. Bir atasözü vardır: Tenceredeki yemekten, pişiren değil, tabaktakini yiyen faydalanır. Kimse görmek istemese de biz 5 yıldır yemeği yiyen değil hep pişiren olduk. Takdir beklemiyoruz ama iyi şeyler yaparken bu kadar acımasız eleştiriyi de hak etmiyoruz" ifadelerini kullandı.


Tüm futbolcularla yakından ilgilenen TFF Başkanı Demirören, amuda kalktığı sevinciyle dikkat çeken Barış Telli'ye kaçırdığı gol için de takıldı.

ENGELLİ BRANŞLARA 13 MİLYON TL KATKI
TFF Başkanı Demirören; Bedensel, İşitme, Görme Engelli ve Özel Sporcular Federasyonu'na toplam 11 milyon 400 bin lira destek verdiklerini belirtip şunları şöyledi: "Son 10 yılda sağlanan katkı 15 milyon 200 bin lira ki, önceki yönetimlere göre bizim katkımız 3 kat arttı. Ayrıca başarılı takımlarımıza 420 bin lira prim verdik. Toplamda 13 milyon 120 bin lira katkı yaptık. Bu sporcularımız daha fazlasını hak ediyor. Katkımız devam edecek."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN