Eleştirilmek umrumda değil

“Herkes tüm topları istediğimi söylüyor. Evet sezon başında bu böyleydi ama o dönem çok eksiğimiz vardı ve sorumluluk almak zorundaydım. Artık durum değişti. Hücum bölgesinde oldukça güçlendik”

Eleştirilmek umrumda değil
"Ben bir takım oyuncusuyum, tek bir amacım var o da kazanmak ve şampiyonluk yaşamak"

Fenerbahçe'de çok top kullanması ve fazla kayıp yaşamasıyla zaman zaman eleştirilen Mathieu Valbuena, takım oyuncusu olduğunu, tek başına başarıya inanmadığını söyledi. Yaklaşık bir ay önce antrenmanda bu konuyla ilgili tartışma yaşadığı kaleci Kameni ile arasındaki buzları eriten Fransız yıldız, Kamerunlu file bekçisi ile yaptğı sohbette adeta içini döktü: "Saha içinde tartışma yaşayabiliriz. Bu takımın iyiliği için olabilir. Herkes tüm topları istediğimi söylüyor. Evet sezon başında durum böyleydi, kabul ediyorum. Ancak o dönemde çok eksiğimiz vardı ve sorumluluk almak zorundaydım."

TAKIMDA HİÇ KİMSEYLE BİR PROBLEMİM YOK
Valbuena, yaptığı bir sosyal medya paylaşım hatası nedeniyle takımdaki herkesle problemli gösterilmesine de tepki gösterip, "Ben bu takımda olmaktan çok mutluyum ve takım için her şeyimi vermeye hazırım. Hata yapmaktan korkmam, takım için risk alırım. Bunun için insanlar beni eleştirecekse de umrumda olmaz. Benim tek bir amacım var formasını giydiğim takımın kazanması. Lige kötü başlamamızın, bu tip şeylerin konuşulmasında etkili olduğunu düşünüyorum" dedi.

TOPU ALAN HERKES POZİSYON ÜRETİYOR
Takımın şu anda gerçek gücüne yaklaştığını ve artık sorumluluğu herkesin paylaştığını belirten Valbuena "Farklı bir dönem başladı. Aramıza Soldado, Ekici, Giuliano, Janssen katıldı. Fernandao, Aatıf, Dirar ve Alper de var. Hücum bölgesinde çok güçlü bir takımız. Topu alan herkes pozisyon üretebilir. Tek başına bir şeyin başarılamayacağını bilecek olgunluktayım. Takımıma zarar verecek hiçbir şey yapmam. Şampiyonluğa oynayabileceğimizi ispatlamanın zamanı geldi" şeklinde konuştu

BİR SORU BİR CEVAP: Gürcan BİLGİÇ

Valbuena eleştirildiği gibi bireysel mi oynuyor? Fenerbahçe artık takım oldu mu?

Herkes alanını belirledi

Akhisar maçında bunun işareti net verildi. Valbuena, kendine ait sol taraf dışında, topa çok gitmedi. Bu bir taktik disiplin ama takım olarak onun diğer bölgelerde çözdüğü problemlere ne Giuliano ne de Mehmet Ekici çare oldu. Şu da bir gerçek Aykut Kocaman, Valbuena'ya serbestlik verdi. Yani bu oyuncunun tek başına yaptığı bir seçim değildi. Ne zaman ki diğer oyuncuların da sorumluluk alacak düzeye geldiğine inandı, tecrübeli oyuncunun söylediği gibi herkes kendi alanını belirledi. Bu yüzden Giuliano en çok mesafe kat eden oyuncu oldu. Yarın da sorumluluğun 4-5 oyuncu tarafından paylaşılacağı bir Fenerbahçe bekliyoruz. Böylece özellikle hücum etkinliği daha alternatifli olacaktır ve daha zor önlem alınan bir takım haline gelecektir.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN