Hatalarımı söyleyin

Kayseri maçı sonrası eleştirilerin hedefi olan Aykut Kocaman çuvaldızı kendine batırdı: Teknik ekibine direktif veren Fenerbahçe'nin hocası, "Analizlere benden başlayın. Oyun hamlelerimle ilgili bir kaset hazırlayın. Nerelerde hata yapmışım görelim" dedi

Hatalarımı söyleyin
Fenerbahçe, Osmanlıspor mesaisine, Kayserispor analiziyle başlayacak. Futbolun hata oyunu olduğunu belirten teknik direktör Aykut Kocaman, "Sonuçla ilgili hata yaptıysak, burada kendimi 1. sıraya koyarım" dedi ve teknik ekibinden Kayserispor maçının detaylı analizini istedi. Kocaman, "Çuvaldızı önce kendimize batıracağız. Oyun hamlelerimi, değişikliklerimi, tüm detaylarıyla çıkarın. Nerelerde hata yapmışız, görüp gerekli dersi çıkaralım. Ona göre hareket edelim" diye konuştu. İşin psikolojik boyutunun da olabileceğini belirten tecrübeli teknik adam, "Gemi nereden su alıyorsa tamir etmeliyiz. Takımla taraftar arasındaki kopukluk da bizi olumsuz etkiliyor. Bundan önceki yıllarda yaşanan travmaların sıkıntısını çekiyoruz. Oyuncu değişikliğinde bunu gördük. Bir oyuncu çıkarken yuhalamalar oluyor ama bundan sahadaki 11 futbolcu olumsuz etkileniyor. 'Taraftar aleyhimize döndü' diye düşünerek koruma içgüdüsüyle geri çekiliyorlar. Ama bunu da çözeceğiz. Seri galibiyet almamız lazım" şeklinde konuştu.

GÜRCAN BİLGİÇ DİYOR Kİ
Bir teknik adam seçimlerinin sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda. Onun sahaya sürdüğü takım, uyguladığı taktik veya yaptığı değişiklikler bir mantık üstüne kuruluyor. "İyi olsun" diye düşünüyor ama bazen bu hamleler yerine oturmuyor. Çünkü insan faktörü var. Kayseri maçı özelinde Neustadter'in Umut'a asist yapacağını ya da Neto'nun kendi kalesine gol atacağını kimse hesaplayamaz. Fenerbahçe'nin en önemli eksiği bir takım lideri. Valbuena sadece oyunu yönetiyor. Zor anlarda sahaya bir karakter koyup arkadaşlarını da peşinden sürükleyecek bir takım liderine ihtiyaç var.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN