Ay-Yıldıza 5 taze kan

Son kadrodan 10 isme davet göndermeyen Rumen teknik adam; Erol Erdal Alkan, Kenan Karaman, Atila Turan, Emre Akbaba ve Okan Kocuk’u ilk kez A Milli Takım’a çağırdı

Ay-Yıldıza 5 taze kan
Mircea Lucescu A Milli Takım'ın 9 Kasım'da Romanya, 13 Kasım'da Arnavutluk ile oynayacağı hazırlık maçlarının kadrosunu açıkladı. 5 yeni ismin haricinde, Trabzonsporlu Uğur Demirok da 3.5 yıl sonra davet aldı. 1988 doğumlu defans oyuncusu en son 2014 Mayıs ayında ay-yıldızlı formayı giymişti. Milli Takım, pazartesi günü Riva'da kampa girecek. İki gün burada çalıştıktan sonra 8 Kasım'da Romanya maçı için bu ülkeye uçacak.

İŞTE ADAY KADRO
KALECİLER: Harun Tekin (Bursa), Okan Kocuk (İstanbul), Volkan (Başakşehir).
DEFANS: Kaan Ayhan (Düsseldorf), Ozan Tufan, İsmail Köybaşı (F.Bahçe), Çağlar Söyüncü (Freiburg), Erol Erdal Alkan (Dordrecht), Ömer Toprak (Dortmund), Serdar Aziz (G.Saray), Uğur Demirok (Trabzon), Atila Turan (Kayseri).
ORTA SAHA: Cengiz (Roma), Deniz Türüç (Kayseri), Emre Mor (Celta Vigo), Oğuzhan (Beşiktaş), Yusuf Yazıcı, Okay (Trabzon), Selçuk İnan, Tolga Ciğerci (G.Saray), Emre Akbaba (Alanya), Yunus Mallı (Wolfsburg), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Kenan Karaman (Hannover).
FORVET: Cenk (Beşiktaş), Enes Ünal (Levante).

?TFF'DEN NURİ'YE TEŞEKKÜR
TFF, A Milli Takım kariyerini noktaladığını açıklayan Nuri Şahin'e yayınladığı mesajla teşekkür ederken, gelecekte birlikte çalışma isteğini duyurdu: "Ay-yıldızlı formayı 14 yılda 92 kez gururla taşıyan Nuri Şahin'e, Türk futboluna katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Vedasında '10-15 senelik bir jenerasyon var' diyerek Türk futboluna güvenini ifade eden Şahin'in deneyimlerinden ilerleyen süreçte faydalanmak isteriz."

BİRLİKTE ÇALIŞTIKLARI TEKNİK ADAMLARI YENİ İSİMLERİ SABAH'A ANLATTI

Erol Erdal Alkan 1994 doğumlu Dordrecht (Defans)

BAYRAM TOYSAL

(Hatayspor'dan Hocası) "Erol Alkan oyun zekası ve futbolu bilmesi ile takımda ön plana çıkıyordu. Boyu o bizimleyken 1,85'di ve Donk'u andırıyordu. Nerede durmasını iyi bilen, benim ön libero oynattığım ama kariyerinde stoper ve sağ bek de oynayan bir isim. O dönem fiziki olarak yeterli olmadığı için ufak tefek sakatlıklar yaşıyordu. Hatayspor'da onu kandıran ve vaadlerini yerine getirmeyen yöneticiler vardı. Sonrasında da Hollanda'ya gitti, elimizden kaçırdık."

KENAN KARAMAN 1994 doğumlu Hannover 96 (Orta Saha)

FEYYAZ UÇAR

(Genç Milli'den Hocası) "Kanatta da oynayan bir santrfor. Fulelidir, adam eksiltme özelliği vardır. Bizim dönemimizde okul ile ilgili sıkıntıları olduğundan tam randıman alamamıştık. Kenan, oyun disiplinine bağlıdır ve ne görev verilirse yapar. Uzun fiziği genelde statik bir santrfor intibası yaratır ama öyle değildir. Top kullanması fiziğinden umulmadık şekilde iyidir. Top rakipteyken duracağı yeri iyi bilir. Çok yönlü bir hücum adamıdır."

EMRE AKBABA 1992 doğumlu Alanyaspor (Orta Saha)

MEHMET ALTIPARMAK

(Alanyaspor'dan Hocası) "Bana göre Türk futbolunun yetiştirdiği en iyi orta saha. 4 sene önce Kahramanmaraş Belediye'de oynarken, iki maçta kendisini izledim ve Alanyaspor'a gittikten sonra transfer listemin ilk sırasına yazdım. İki sezonda 65 maçta oynattım. Başlarda zorlandık. Ama inanılmaz yeteneği var. Çalışmayı çok sever, iki ayağını kullanır, oyun zekası muhteşemdir. En büyük özelliği vücut hareketi ile oyuncu eksilten nadir isimlerdendir. Hırslı ve soğukkanlılıkla oynar. "

OKAN KOCUK 1995 doğumlu İstanbulspor (Kaleci)

YALÇIN KOŞUKAVAK

(İstanbulspor'dan hocası) İstanbulspor olarak geçen sezon genç milli takımlara bir sağ bek oyuncumuzu vermiştik, şimdi de Okan'ın gururunu yaşadık. Milli Takımlar Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu Okan'ın şu anki durumunu bana sormuştu. Eski bir kaleci olarak net olarak belirtebilirim, gelecek yıllarda A Milli Takım kalesi emin ellerde. Okan, atletik özelliği kuvvetli, fizik gücü yerinde, ofansif ve defansif olarak uluslararası özelliklere sahip."

ATİLA TURAN 1992 doğumlu Kayserispor (Defans)

?Marius SUMUDİCA

(Kayserispor'dan Hocası) "Kayserispor olarak her karşılaşmaya 4-5 Türk oyuncu ile çıkıyoruz. Bunların arasında Deniz Türüç, Atila Turan ve Güray Vural bana göre Milli Takım'ı hak eden isimlerdi. Deniz ve Atila'nın A Milli Takım'a seçilmesi onların Türk futboluna daha fazla katkı sağlamasını sağlayacaktır. İkisi de kendisini geride kalan 10 haftada çok geliştirdi. Çok daha süratli ve fizikli oyuncular haline geldiler. Milli Takım sayesinde gelişimlerini de hızlandıracaklardır."
BİZE ULAŞIN