İstifa ediyor

Sarı-lacivertli taraftarların görevi bırakmaya davet ettiği Fenerbahçe Teknik Direktörü net konuştu: “Faturayı öderim” Tecrübeli çalıştırıcı, İstanbul'da Başkan Aziz Yıldırım ile bir araya gelecek

İstifa ediyor
Osmanlıspor maçının ardından taraftarın istifaya davet ettiği Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, "Gereğini yapacağım" dedi. Karşılaşma sonrası uzun bir süre soyunma odasında futbolcularının toplantısının bitirmesini bekleyen tecrübeli çalıştırıcı, basın toplantısında şunları söyledi: "11. hafta itibariyle söylemem gerek ki ciddi bir başarısızlık var. İki haftadır bakıyorum, maçlarda önde gidiyoruz, son dakikada goller yiyoruz. Bu başarısızlık. Bunun da bir faturası ve sorumluları olacak. Her türlü başarı ve başarısızlıkta şunu düşünüyorum; herkesin payı vardır. Ben de bunu kendi payıma biçiyorum. Bu seviyedeki oyuncular 3-4 yılda toplam yapabilecekleri vahim hataları, 13 maça sığdırdı. Bu kadar bireysel hatayı kaldırma gücüm yok. Bir yerden sonra olmuyor, kırıldı. Ben gerekeni kendi adıma yapacağım. Buranın faturası bana ait. Doğru şeyi doğru zamanda yapmak gerek. Bu cümlem çok net..."

STATTAN TEK BAŞINA ÇIKTI
Başkan Aziz Yıldırım'a hafta içinde istifasını sunması beklenen Kocaman, maç sonrası takım otobüsüne de binmedi. Takımın çıktığı kapıyı kullanmayan tecrübeli hoca, kendi aracıyla stadı terk etti. Kocaman'ınm illi arada Ankara'da akrabalarının yanında kalacağı ve 1-2 gün dinleneceği kaydedildi.

MANİDAR AÇIKLAMA
Kocaman'ın kendi aracı ile stattan ayrılması sonrasında çıkan haberlere F.Bahçeli yetkililer şu açıklamaya yaptı: "Hocamızın maçtan önce planlanmış milli arası programı nedeniyle İstanbul'a takımla dönmemiştir. Lütfen spekülatif haberlere itibar edilmesin."

MURAT ÖZBOSTAN DİYOR Kİ
Tabii ki bir takım başarısızsa bunun faturasını ilk olarak teknik adam öder. Aykut Kocaman'ın sözlerinden de anlıyoruz ki kafasında istifa var... Açıklamasında bireysel hatalara dikkat çekti, oyuncularını hem eleştirdi hem de hedef gösterdi! Kocaman- Fenerbahçe birlikteliği bu saatten sonra devam etmez... Kocaman ayrıca, 'Ben gidiyorum' mesajını verirken pimi çekilmiş bombayı da yönetimin kucağını bıraktı...
BİZE ULAŞIN