Tam yetkiyle yola devam

Üst üste alınan başarısız sonuçlar üzerine, “Gereğini yapacağım” diyen Aykut Kocaman, istifadan vazgeçti

Tam yetkiyle yola devam
Osmanlıspor karşısında alınan beraberlik sonrası görevini bırakacağını ima eden Fenerbahçe'nin teknik direktörü bu akşamki idmanla işbaşı yapıyor. Cumartesi gecesinden sonra inzivaya çekilen Aykut Kocaman, dün İstanbul'a döndü. Asbaşkan Ali Yıldırım ile görüştü ve sorunları çözmek için tam yetki aldı.

Haziran ayının son gününde attığı imza ile dört yıl sonra yeniden Fenerbahçe'nin teknik patronluğunu üstlenen Aykut Kocaman, cumartesi günü Osmanlıspor karşısında son dakikalarda bırakılan iki puan üzerine, "Gereğini yapacağım" diyerek istifa edeceğinin sinyalini vermişti. Söz konusu açıklama sonrası takım otobüsüne binmeyen ve özel aracı ile Ankara'dan ayrılan Kocaman'dan o saatten sonra haber alınamamıştı.

İNZİVAYA ÇEKİLDİ, SON KARARINI VERDİ
Telefonunu kapatarak inzivaya çekilen Kocaman'a Fenerbahçe yönetimi, asbaşkan Ali Yıldırım aracılığı ile ulaşmak için her yolu denedi ancak başarılı olamadı. Eşinin memleketi Gelibolu'ya giden ve uzun uzun durum değerlendirmesi yapan Aykut Kocaman'dan beklenen haber dün akşam saatlerinde geldi.

YÖNETİMİN SAHİP ÇIKMASI ETKİLİ OLDU
Akşam saat 20.00 sularında İstanbul'a dönen Aykut Kocaman, bırakma kararında ısrarlı olmasına karşın sessiz kaldığı süre boyunca Fenerbahçe yönetiminin tavrından çok etkilendi ve sarı-lacivertli takımı yeniden ayağa kaldırmak için kolları sıvama kararı alarak, asbaşkan Ali Yıldırım'ı görüşmeye çağırdı.

YILDIRIM İLE BULUŞTU, SINIRSIZ YETKİ ALDI
Kocaman'ın, Ali Yıldırım ile kulüp binası dışında yaptığı görüşmeye idari menajer Hasan Çetinkaya da katıldı. Yıldırım, Fenerbahçe yönetimi olarak görevini bırakmasını kesinlikle istemediklerini ilettiği Kocaman'a, takım içerisinde yapılacak tüm operasyonlar için sınırsız yetkiye sahip olacağının garantisini verdi. Aykut Kocaman, bugün 16.00'da takımın başında idmana çıkacak.GELİBOLU HAVASI KOCAMAN'A YARADI
Osmanlıspor beraberliği sonrası kayıplara karışan Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'dan düne kadar haber alınamazken, tecrübeli teknik adamın eşinin memleketi Gelibolu'da olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz Cumartesi akşamından bu yana Aykut Kocaman'a cep telefonundan ulaşmaya çalışanlar, "Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor" mesajı ile karşı karşıya kaldı. Telefonunu kapatan ve açmayan Aykut Kocaman, eşiyle birlikte Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde yaşayan kayınvalidesinin evinde konakladı. Dün eşi ve kayınvalidesiyle Gelibolu sahilinde yürüyüş yapan Aykut Kocaman, akabinde Fenerbahçe'nin teknik patronluığunu bırakmama kararı aldı.

ŞAMPİYONLUK ORANI DÜŞTÜ
Fenerbahçe'de üst üste yaşanan puan kayıpları iddaa oranlarına da yansıdı... Fenerbahçe'nin 5.30 olan şampiyonluk oranı 7.50 olarak açıklandı. Lider Galatasaray'ın oranı 1.80'den 1.70'e düşerken, Beşiktaş 3.60'lık oranını korudu. Medipol Başakşehir'in 5.25'lik oranı ise 4.50'ye indi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN