2020 için ilk adımlar

2020 için ilk adımlar
Milli Takımımız bugün Romanya ile yapacağı özel karşılaşma için dün bu ülkeye gitti. Bu akşam oynanacak hazırlık maçında genç oyuncularla takviye edilmiş yeni bir Milli Takım için ilk prova yapılacak. Mircea Lucescu, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası için oluşturacağı yeni takımın kurulma sürecindeki ilk adımlarını bu akşamki Romanya sınavında atacak. İki ülkenin son olarak karşılaştığı 2014 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde Bükreş'te oynanan grup mücadelesini ay-yıldızlı ekibimiz 2-0 kazanmıştı.

METİN TEKİN DİYOR Kİ
Romanya ve Arnavutluk gibi rakiplerle oynanacak hazırlık maçlarında ideal kadrolardan ziyade arayış içeren kadrolar tercih edilir. Özellikle kaçırılan 2018 Dünya Kupası'nın ardından yeni hedef 2020 Avrupa Şampiyonası için yeni oyuncular bulmak. Bu noktada mühim olan Lucescu'nun oynayacak seviyede iyi isimleri kadroya katabilmesi. Bu maçlar Rumen hocanın önünü görmesi açısından büyük önem taşıyor.

ÖMER ÜRÜNDÜL DİYOR Kİ
?Bizim yeni bir oluşumla mümkün olduğunca kısa süre içinde yeni sistemimizi oturtmamız gerekiyor. Ancak bu son derece zor. Çünkü Milli Takım oyuncuları sürekli bir arada olamıyorlar. Bundan sonra da birkaç maçta bir araya gelecekler. Sonra da eleme karşılaşmaları başlayacak. Milli Takım'ın geneli değişecek ama bugüne kadar yaşadığımız kadro istikrarsızlığımızla saha içi oturtamadığımız oyunun değişebilmesi kolay olmayacak.
Şehrin Yeni Bir Tempo’su Var!
BİZE ULAŞIN