Yabancı kısıtlamasıyla yerli oyuncu yeşermez

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, yabancı futbolcu konusunun bir proje olduğunu belirtip sınırlamanın yeni oyuncuların üretimini artırmayacağını savundu

Yabancı kısıtlamasıyla yerli oyuncu yeşermez
Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, yabancı futbolcu sınırlandırılmasının bir proje olduğunu söyledi. Gümüşdağ, "Yabancı sınırı koymakla Türk futbolunda yeni oyuncular yeşermez. Bunun birkaç ayağı var. Kulüplerin altyapıları, futbolun gelişimi, bunları hepsi bir proje. Geçen seneye kadar yabancı sınırı vardı da kaç tane oyuncu çıktı? Bu işe sadece bir açıdan bakmamak lazım" diye konuştu.

BEŞ YILLIK PLAN
Türk futbolunda, yabancı sınırı koyulduğu zaman Arda Turan ve Emre Belözoğlu gibi oyuncuların bir anda çıkamayacağını da savunan Gümüşdağ sözlerini şöyle tamamladı: "Bu iş 5 yıllık bir planlamadır. Gelecekle ilgili bir hazırlık yapmak lazım. Bu hazırlık yapıldıktan sonra, Türkiye'nin ve Türk futbolunun menfaatine ne ise onu yapmaya hazırız. Futbol kulüplerinin çoğunun sözleşmeleri var. Bunlar 2-3 yıllık sözleşmeler ama bir geçiş süreci düşünülebilir ve gelecek için bir iyileştirme yapılabilir."

AÇILIŞ YAPTILAR- Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda açılan fast food dükkanının kurdelasını Gümüşdağ, teknik direktör Abdullah Avcı ve takım kaptanı Emre ile birlikte kesti.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN