Kendime çok güveniyorum

Rıza Çalımbay’dan iddialı açıklama: Trabzonspor’u sezon başı alsaydım durumumuz farklı olurdu. Ama göreve başarılı olmak için geldim ve kendime çok güveniyorum. Kontratımı 1 yıllık yaptım ki sezon sonu değerlendirme yapalım. Ama devam etmek isterim. Çünkü başarılı olacağıma inanıyorum

Kendime çok güveniyorum
Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, göreve sezon başı gelseydi herşeyin farklı olacağını söyledi. "Buraya gelirken nasıl bir sorumluluk altına girdiğimi biliyordum" diyen Çalımbay, "Ancak Trabzonspor'un her zaman başarılı olması gerekiyor. Hedefi de bitmez. Trabzonspor'a başarılı olmak için geldim. Kendime çok güveniyorum. Kontratımı da 1 yıllık yaptım ki ona göre karar verebilelim. Ama devam etmek isterim. Başarılı olacağıma inanıyorum. Hele sezon başı takımı aldıktan sonra kesinlikle başarılı oluruz" ifadesini kullandı.

ŞEHİR FUTBOLLA YATIP KALKIYOR
Çalımbay, muhteşem bir taraftar desteğine sahip olduklarını belirterek, "Trabzon futbolla yatıp kalkan bir şehir. Trabzonspor'un arkasında büyük bir taraftar gücü var. Bir de başarı geldiği zaman, Trabzonspor gerçekten mükemmel bir yer haline gelir" diye konuştu. Göreve geldikten sonraki gidişatın gayet iyi olduğunu vurgulayan Çalımbay, "Sezon arasında aldığın bir takımı belli bir yere getirene kadar sıkıntılar yaşarsın. İlk yarıyı bitirene kadar ki süreci zararsız şekilde atlatarak, ligi iyi bir yerde tamamlamak istiyoruz. Devre arasını çok iyi değerlendireceğiz" dedi.

1-2 TAKVİYE İLE DAHA İYİ OLACAĞIZ
Devre arasında yapılacak transferler için çalışmalara başladıklarını anlatan Çalımbay, "Yüzde yüz takviye yapacağız. Birkaç oyuncuyla daha iyi duruma geleceğiz. Transfer için de önce takımdan oyuncu göndermek gerekiyor" ifadesini kullandı. Genç yetenek Abdülkadir'i çok beğendiğini de söyleyen tecrübeli teknik adam, "Ancak çok çok daha iyi olabilecek kapasiteye sahip. Abdülkadir'in geleceğini çok iyi görüyorum. Tabii ki üstüne koya koya gitmesi gerekiyor" yorumunu yaptı.

"BAZI ARKADAŞLARIMIZ TAKIMDAN KOPMUŞLAR"
Transferle ilgili değerlendirmelerde bulunan Rıza Çalımbay, "Takımda eksik birçok şey var ancak şu anda oyuncu alma şansımız yok. Bu yüzden elimizdeki oyuncuları daha iyi duruma getirmeye çalışıyoruz. Bazı mevkilere yığılma var. Bundan dolayı bazı arkadaşlarımız tamamen takımdan kopmuşlar, kendilerini bırakmışlar. Kamp için Antalya'ya gelmemizin nedenlerinden bir tanesi de bu. Hepsini bir arada tutup, onları kazanmamız gerekiyor ki hem kupa hem de ligde arkadaşlarımızı kullanalım" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN