Şapkalarını önlerine koymalılar

Emre Belözoğlu, Türk futbolcularını eleştirdi: Bu mesleği profesyonel olarak görmeyen Türk futbolcuların olduğunu belirten yıldız oyuncu, “Şapkalarını önlerine koymaları lazım. Taraftar iyi olanı izlemek ister” dedi

Şapkalarını önlerine koymalılar
Türk futbolunun önemli figürlerinden, Milli Takım'ın ve Medipol Başakşehir'in emektar orta saha oyuncusu Emre Belözoğlu, geçmişi, kariyeri ve yabancı sınırlaması hakkında "Bir Hülya Avşar sohbeti" adlı programda konuştu. Yabancı sınırına karşı olduğunu açıkça belirten 37 yaşındaki orta saha oyuncusu, "Bazı Türk oyuncular bu mesleği profesyonel olarak görmüyor. Şapkalarını önlerine koymaları lazım. Taraftarlar da iyi futbolcu izlemek ister" şeklinde konuştu.

GALATASARAY BENİ İSTEMEDİ
Futbolcuların başka birçok branşla da uğraştığını belirten Emre, "Arda Turan çok iyi basketbol oynuyor, ben ise iyi oynayamam. Hayalini kurduğum mesleği yapıyorum. Zamanında kramponum yoktu terlikle top oynuyordum" dedi. Bugünlere Galatasaray sayesinde geldiğini vurgulayan Başakşehirli futbolcu, "Avrupa'dayken Adnan Polat'a (Galatasaray'ın eski başkanı) ilk sizinle görüşeceğim diye söz verdim. Sonra Galatasaray beni istemedi, Fenerbahçe istedi. Bu karar kolay olmadı" dedi. Emre, "Galatasaray forması üzerimdeyken Fenerbahçeli gibi oynamadım. Fenerbahçe'ye geldiğimde 'İyi ki buradayım' dedim" ifadelerini kullandı.

Emre, bu sezon G.Saray'ın yanısıra F.Bahçe'nin de şampiyonluk yarışının içinde olabileceğini söyledi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN