Yazarlar derbi için ne dedi?

Yazarlar derbi için ne dedi?

AHMET ÇAKAR
Herkes için çok önemli
Derbinin sonucu Beşiktaş ve Galatasaray kadar şampiyonluk yarışındaki Başakşehir, Fenerbahçe ve Kayseri'yi de yakından ilgilendiriyor. 3 puan G.Saray için koltuğu korumanın yanında Beşiktaş'ı yarışın dışına itmek anlamı taşıyor. Beşiktaş bu nedenle kazanmak zorunda. En büyük avantajı da taraftarı ve büyük maçlarda ortaya koyduğu istekli futbol.

METİN TEKİN
Gücüyle favori kartal
Yılın son derbisine; evinde oynayacak, güçlü gözükenle, lider olanın karşılaşması olarak da bakabiliriz. Ama burada bir plana ihtiyacı olan taraf Galatasaray. Bu maçın hikayesinde; gücünü ortaya koyacak Beşiktaş'la, planını uygulayacak Galatasaray arasında 90 dakikada nelerin yaşanacağı sonucu ortaya çıkaracak. Ama bu ikisini yan yana koyduğumuzda favori olan güçlü Beşiktaş.

ÖMER ÜRÜNDÜL
Esas baskı Beşiktaş'ta
Beşiktaş son 2 senenin şampiyonu. Bu sezon ligde kaybettiği puanlar, ilk hedefinin Şampiyonlar Ligi olmasından kaynaklandı. Müthiş seyirci desteğini de göz önüne alırsak bu derbinin favorisi Beşiktaş. Herkes Tudor'un sıkıntısından dolayı çok baskı altında kalacağını düşünüyor. 'Doğrudur' ama takım olarak esas baskı Beşiktaş üzerinde olacak. 3 puan alamazsa şampiyonluk tehlikeye girecektir.

LEVENT TÜZEMEN
Kazanmak istiyorsa!
Tudor Beşiktaş'tan puan almak istiyorsa, oyunun boyunu uzatarak oynamamalı. Sahaya 4-5-1 gibi yayılmalı. Tek kanatta Rodrigues'i kullanmalı. Selçuk'u Fernando'nun yanına monte edip Belhanda'yı sola çekmeli. Gomis'in arkasında forvetle orta alan arasında salıncak vazifesi yapacak Ndiaye olmalı. Akhisar ve Malatya'nın, Beşiktaş'a karşı sergiledikleri futbol Tudor'a rol model olmalıdır.

GÜRCAN BİLGİÇ
Enteresan geçer
Beraberliğin iki takım için de kayıp olduğu bir maç. Ama aklımdaki soru 'Kimin kime ne önlem alacağı.' Çünkü ligin en ofansif iki takımı karşılaşıyor. Eğer Beşiktaş, oyun kibrini devam ettirirse, Galatasaray bunu fırsat olarak görür. Bir tarafta sistemi ile domine eden bir takım (Beşiktaş), öte yanda yakaladığını atan (G.Saray). Çok enteresan ve keyifli bir 90 dakika.

İSKENDER GÜNEN
Avantaj Beşiktaş'ta
İki takım arasında puan farkı 6… Beşiktaş için G.Saray'a göre daha çok önem taşıyan bir maç. Galatasaray, her ne kadar lider durumda olsa da büyük maçlarda gerekli performansı gösteremiyor. Beşiktaş özellikle kendi saha ve seyircisi önünde taraftarıyla bütünleştiğinde daha pozitif bir oyun ortaya koyuyor. Bana göre bu maçta Beşiktaş rakibine göre avantajlı

MURAT ÖZBOSTAN
Sakin kalan maçı alır
Beşiktaş ligde kalmak istiyorsa, bu maçı kazanmalı. Şampiyonlar Ligi'ne bir daha gitmek istiyorsa da bu yarışın içinde olmalı. Galatasaray'a göre Beşiktaş için bu maç çok daha önemli. Galatasaray için beraberlik iyi sonuçtur. Galatasaray kazanırsa da Tudor tüm eleştirilere noktayı koyar ve "Artık susun, büyük maç da kazandım" der... Şanslar eşit.. Sakin kalan taraf maçı alır.

SİNAN VARDAR
Sürprize yer yok
Öncelikle temennim centilmence bir maç olması. Her ne kadar Fırat Aydınus'un yönettiği maçlarda istatistik olarak Beşiktaş pek başarılı gözükmese de ben iyi bir maç yöneteceğini düşünüyorum ve kendisine güveniyorum… Maça gelince; Beşiktaş oyunun kaderini değiştirecek futbolcu fazlalığıyla bu maçın kesin favorisi gözüküyor. Derbilerde sürprizler olabilir ama Beşiktaş seyircisiyle sürprize yer vermez.

FATİH DOĞAN
Çanakkale geçilmez!
Beşiktaş, ligde takım kurgusu en iyi olan ve en iyi futbolu oynayan takım. Herkes şu soruyu soruyor: Şampiyonlar Ligi'nde bu kadar üst düzey oynayan bir takım, ligde neden bu kadar puan kaybetti. İki sebebi var. Birincisi; oyuncuların önemli maçlar öncesi ve sonrası motivasyon kaybı, ikincisi; kapanarak beraberlik için oynayan takımların ve hocaların çok olması. Tudor, Başakşehir maçındaki gibi iki forvetli fantezi içine girmeyecektir ama Akhisar gibi de Çanakkale geçilmezi oynamaz.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN