Forvet ayarı

Kasımpaşa maçında 6 enerjik oyuncuyla oynamanın, ikinci topları kazanma konusunda avantaj getirdiğini belirten F.Bahçe’nin hocası, “Ancak bir merkez forvetimiz olsa belki de maçı 20 dakikada koparırdık” dedi

Forvet ayarı
Fenerbahçe'de merak edilen konu 4 gollü Kasımpaşa galibiyetine rağmen Bursa maçında kadro ve sistemin değişip değişmeyeceği... Teknik direktör Aykut Kocaman'ın, Kasımpaşa karşısında 3. bölgede başlayan baskıyı "1. sınıf takım ayarında" olarak nitelediği ifade edildi. Ancak Kocaman'ın bu sistemde merkez forvet eksikliği gözlemlediği ve duruma müdahale edeceği bildirildi. Kocaman'ın "Önde 6 enerjik oyuncu bize ikinci topları kazanma konusunda avantaj getirdi. Harika bir baskı kuruldu. Ancak merkez forvet olsa, belki maçı ilk 20 dakikada koparırdık" dediği bildirildi. Cezası biten golcü Janssen, Alper'in yerine takıma monte edilecek.

VALBUENA VE ISLA BURSA'DA YEDEK
Aykut Kocaman, Valbuena ve Isla'ya Bursa'da kulübede olacaklarını tebliğ etti. Tecrübeli çalıştırıcının, "Her iki isim bizim ana planımızın oyuncuları. Ancak sakat oldukları dönemde hem Aatif hem Şener mükemmel seviyedeydi. Böyle sert bir deplasmanda iki formda oyuncuyu kesmek risk olur. Valbuena ve Isla'yı daha rahat ortamda takıma dahil etmek daha doğru olacak" şeklinde konuştuğu bildirildi.

EN DELİSİ BİZDE
Orta ya koyduğu performansla taraftarın sevgilisi olan Valbuena, yere göğe sığdıramadığı Fenerbahçe taraftarı için ilginç bir benzetme yaptı: "Bunu kesinlikle güzel bir manada söylüyorum, en deli taraftarları burada gördüm. Beşiktaş derbisi inanılmazdı. Sanki saha içerisinde 12 kişi mücadele ediyormuş gibiydik. G.Saray derbisine giderken tesislerin önünde bizi bekleyen çok sayıda taraftarın meşaleler yakması da çılgıncaydı." Fransız yıldız en çok etkilendiği maçları ise şöyle özetledi: "Galatasaray derbisinde o ateşi hissettim... İlk golümü attığım Trabzonspor maçı benim için özeldi. En kötüsü Avrupa Ligi'nde Vardar'a elenmekti. Fenerbahçe Avrupa'da hatta Şampiyonlar Ligi'nde olmalı."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN