Birbirimize daha çok sarılmalıyız

Maicon şampiyonluğun sırrını açıkladı: “Biz bu çıkışı mücadele ederek yakaladık. Bunu yapacak güç bizde var”

Birbirimize daha çok sarılmalıyız
Galatasaray'da savunmada görev yapmasına karşın attığı 4 golle öne çıkan Maicon, şampiyonluk için iddialı konuştu. Birbirlerine daha çok sarılarak ipi göğüsleyeceklerini söyleyen Maicon'un kulüp dergisindeki bazı açıklamaları şöyle:

"Ligin başında çok iyiydik. Yani başlangıç performansımız çok iyiydi. Şu an için söyleyeceğim birbirimize daha çok sarılmamız gerektiği. Mücadele futbolda çok önemli. Biz bu çıkışı mücadele ederek yakaladık. Bunu yapacak güç bizde var. Bütün takımın hedefi şampiyon olmak."

"G.saray'a gelmeden önce bana 'Türkiye'nin en büyük kulübü hangisi?' diye sorsalar şüphesiz Galatasaray derdim. Gelince de bunu gördüm. Teklif geldiğinde fazla düşünmedim. Eşimle konuştuk ve Galatasaray'a gelme kararı aldık."

"Copa Libertadores'te The Strongest maçında kaleci kırmızı kart gördüğünde kaleye geçtim. O an için aslında kaleye geçmeyi kimse istemez. Ama ben sorumluluğu alıp kaleye geçtim. Sadece benim için değil, tüm Sao Paulo taraftarları için unutulmaz bir maç oldu. Hatta kariyerimde en etkilendiğim maç diyebilirim."
BİZE ULAŞIN