Ailesini yolladı!

İgor Tudor, Ataköy’de bir otelde beraber yaşadığı ailesini, “Tesislere taşınıyorum. İşime yoğunlaşacağım” diyerek memlekete gönderdi

Ailesini yolladı!

Hırvat hocanın bu kararı, "Ailesi gitti. İstifa mı edecek?" sorusunu da doğurdu
Liderlik koltuğunda oturmasına rağmen sürekli olarak "Gönderilecek" baskısı altında görev yapan Galatasaray Teknik Direktörü İgor Tudor, ilginç bir karara imza attı. Ailesini ülkesi Hırvatistan'a gönderen Igor Tudor, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yaşamaya başladı. Eşi ve çocuklarının yanı sıra anne ile babasını da ülkesi Hırvatistan'a yollayan Igor Tudor, ailesine devre sonuna kadar sadece Galatasaray'a konsantre olmak istediğini söyledi ve tesislere taşındı.

ÜÇ YARDIMCISI TUDOR'UN HEP YANINDA
Florya'da kalmaya başlayan Tudor, Akhisar galibiyetiyle liderliği geri aldı. 7/24 tesislerde yaşayan Hırvat hoca idman sahasının zemininden, futbolcuların yemeklerine kadar her sorunla ilgileniyor ve tüm mesaisini Florya'da harcıyor. Tudor'u yardımcı antrenör Hari Vukas, kaleci antrenörü Sandro Tomic ve kondisyoner Toni Modriç de yalnız bırakmıyor. Video odasında hem Galatasaray hem de rakipleri detaylıca analiz eden Tudor ve yardımcıları devreyi lider bitirmek için adeta Florya'da yatıp Florya'da kalkıyor.

BİR GÖRÜŞ Bülent Timurlenk
'Tudor gitsin' egosu
Igor Tudor'un bu kararını iki türlü okuyabiliriz. Medya baskısından bunalan ve yönetimden yeterli desteği bulamayan Hırvat teknik adam ailesini yollayarak Florya'da kendini işine adayıp "Yapamaz" diyenlere cevap vermeye hazırlanıyor. Ya da Galatasaray liderlik koltuğunda devreyi bitirirse resti çekip, istifa edip ülkesine dönecek. Son yıllarda rüştünü mesleki mecralarda değil de sosyal medyada ispat eden bazı gazetecilerin futbol sınırlarını aşan soru ve eleştirilerine de bir dur demek lazım elbette. Tudor, her teknik adam gibi eleştirilir ama her yanlışını ortaya koyarken, cümleyi "Gitsin" diye bitirirseniz; Tudor da bunun altında başka şeyler arar. Galatasaray'ın iletişimcileri, basın toplantılarında "sorucevap" tan daha çok yorum yapıp "Sen ne düşünüyorsun bu yorumum hakkında" diye ego şovu yapanlara "Sadece soru sorun" diyemiyorsa ne iş yaptıklarını bir sorgulasınlar.
BİZE ULAŞIN