Kader maçımızı ka-za-na-ca-ğız

Trabzonspor Teknik Direktörü, “Bursaspor ile kader maçımız gibi bize yön verecek bir maç oynayacağız ve bu sınavdan alnımızın akıyla çıkacağız” şeklinde konuştu

Kader maçımızı ka-za-na-ca-ğız

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, son 7 haftada çizdikleri performansla Bursaspor maçının kırılma noktası haline geldiğini söyledi. Çalımbay, "Tahminime göre de son 7 haftanın lideri durumundayız. Bu gidişat çok iyi ama önemli olan bunu sonuna kadar sürdürmek. Kalan 2 maçı kazanmalıyız" diye konuştu. Geldikleri günden itibaren iyi şeyler yapmaya çalıştıklarını vurgulayan Çalımbay, "Her galibiyet sonraki maçın değerini arttırdı. Bursaspor maçının değeri inanılmaz arttı. Kader maçımız gibi bize yön verecek bir karşılaşma. Diğer maçlardan daha da öne çıktı. Bu maçı iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Arkadaşlarıma inanıyorum, güveniyorum. Onlar da Bursaspor maçının öneminin farkında. İnşallah taraftarımızın da desteğiyle bu maçtan alnımızın akıyla çıkacağız" ifadesini kullandı.

KULÜBÜ SIKINTIYA SOKMA

Çalımbay, devre arasında 2 veya 3 takviyeye ihtiyaç duyduklarını yenileyerek, "Başkanımız ile yaptığımız görüşmede önemli yol aldık. Takım ekonomik olarak zora girecekse, transfer yapmam. Ama 2 veya 3 oyuncuya ihtiyacımız var. Yine de alacağımız arkadaşlar mevcutlardan iyi değilse, onları da almam. Önümüzdeki hafta her şey netleşecek" şeklinde konuştu.

ÖNCE TRABZONSPOR GELİR

Her oyuncudan yararlanmak istediğini vurgulayan Çalımbay, "Bizim buraya gelip de görev vermediğimiz hiçbir arkadaşımız yok. Oynamaları bana değil kendilerine bağlı. Kimseye önyargılı değiliz" dedi.

5 YILLIK İMZA HAYAL

Sözleşmesinin tek yıl olmasına değinen Çalımbay "Kendime güveniyorum. Trabzonspor'da başarılı olursam devam ederim. 5 sene imza atsan ne olur. Sadece milli takıma ömür boyu imza atarım. Türkiye'de 3-5 sene hocasına sahip çıkacak yönetim görmüyorum" diye konuştu.

KUPA, LİG KADAR ÖNEMLİ

Kupanın kendileri için çok önemli olduğunu da belirten Çalımbay, "Camiaya yakışan şekilde kupada sonuna kadar gitmemiz gerekiyor. Kupa bizim için lig kadar önemli. Orada arkadaşlarımızı kullanacağız. Bu temponun üzerine çıkacaklar. Bu turu da geçersek oradaki arkadaşların önemi, değeri artıyor. Herkesin ona göre düşünmesi gerekiyor. Keşke fırsat olsa da herkesi oynatsam. Kuralar çekilecek, rakipler kuvvetli çıkıyor. Herkes her şeyini vermek zorunda. Başka yolu yok" dedi.

BİZE ULAŞIN