Yüksek faize varlık fonu önlemi

Kulüpler Birliği, varlık fonu kurarak yüksek faiz oranlarıyla borçlanmaya önlem alacak

Yüksek faize varlık fonu önlemi
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek dün yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Yılın son toplantısını yaptıklarını belirten Özbek, "Varlık fonu uzun zamandır gündemimizdeydi. Bilindiği gibi mevcut yayın ihalesine bağlı olarak kulüplerin elinde bir fon var. Şu anda kulüpler yüksek faizle borçlanıyor. Böyle bir fon suretiyle bu faiz oranının düşmesi, yabancı ya da yerli bir fonun buna katılması ile bir çıkış sağlanabilir mi, bunu tartıştık. Naklen yayın gelirleri ana gelirimiz ve ortada 5 senelik bir gelir var. Bunun nasıl değerlendirilebileceği, kulüplerin finansal yapılarını düzeltmede nasıl kullanılabileceği konusu bu. Onun için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

GENÇLİK İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Özbek, altyapılar için de önemli bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Bu çalışmamızın temelinde Türk gençliğini futbola özendirmek ve kulüplerin burada görev alması var. Bu gençlerin yetişmesi ve sonra da Türk Milli Takımı'na destek vermesi açısından bir çalışma yürütüyoruz. Bunu kısa zamanda TFF ve bakanlık ile paylaşacağız. Projeyi, gençlik geliştirme programı gibi bir isimle ifade edebiliriz. Yaptığımız her türlü çalışmanın federasyonla paylaşmak suretiyle Türk futboluna çok büyük artı getireceğini düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

FUTBOLCU İHRAÇ EDECEĞİZ
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, projenin Türkiye'yi futbolcu ihraç eden bir ülke haline getireceğini belirterek, "Gençliğin bu yönde gelişmesi için hazırlanan bir proje bu. Orta vadede Türk futboluna büyük hizmetleri olacak. Epey mesafe aldık. Önümüzdeki ay bir çalıştay organize ederek, Türkiye genelinde tartışmak istiyoruz" ifadesini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN