Bol kupalı bir yıl olsun

“2018 yılında kendi adıma, Fenerbahçe adına, beraber çalıştığım insanlar adına ilk dileyeceğim şey; sağlık! Arkasına da tabii ki daha çok başarılı olma hazzı, buradaki tarifiyle daha fazla kupa

Bol kupalı bir yıl olsun

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman kulüp dergisinin Ocak sayısına verdiği röportajda hem geride kalan yılı değerlendirdi hem de yeni yıldan beklentilerini anlattı. İşte Kocaman'ın röportajından öne çıkanlar: Yeni bir takım ve son birkaç senenin getirdiği birtakım sıkıntıların hepsini yan yana getirdiğimiz zaman, sezon başının biraz sıkıntılı geçmesi çok muhtemel gözüküyordu. Konya beraberliği bu seri içinde beklenmedik bir skor oldu. Dalgalı bir seyirdi ancak ilk yarıyı tahminlerime yakın bir yerde bitirdiğimizi söyleyebilirim.

KAMPTA BOLCA EZBER YAPACAĞIZ
Antalya kampı 7-8 gün sürecek. Buradaki temel amacımız, oyunun başlangıcı, çıkış yerleri, oyunu nereye doğru götürmek istediğimiz adına biraz daha ezbere yapılması gereken şeylerin tekrar edilmesi. İkinci yarıda özellikle ilk yarıdaki oyunu kontrol etme becerimizin yanına biraz daha etkili ofansif aksiyonları yerleştirmek zorundayız. Temennim; 2017 içinde elde ettiğimiz bu kupalı dönemin, 2018'de de devam etmesi. Fenerbahçe adına, beraber çalıştığım insanlar adına ilk dileyeceğim şey; sağlık. Arkasına da tabii ki daha çok başarılı olma hazzı, buradaki tarifiyle daha fazla kupa.

AHHH O VARDAR'A ELENMEYECEKTİK

Fenerbahçe'nin üç yabancı yıldızı, 2018 için şampiyonluk diledi. En unutulmaz, en mutlu, en kötü anları içinse şunları söylediler:
VALBUENA: En gururlandığın kişisel başarın: Beşiktaş'ı Lyon forması giydiğim dönemde yenmek ve elemek harikaydı. Seni en çok güldüren olay: Fenerbahçe'ye gelirken Tunus ve Türk bayraklarını karıştırarak yanlış bir paylaşım yapmıştım. Trajikomik bir andı.
Sende hayal kırıklığı yaratan maç: Vardar'a yenilip Avrupa Ligi'nden elenmemiz fazlasıyla üzücüydü.
JOSEF DE SOUZA: En gururlandığın başarın: Bu sene profesyonel bir futbolcu olarak; büyük bir takımdan teklif aldığımda (West Bromwich) gururlandım ama kalmayı tercih ettim, çünkü Fenerbahçe'de mutluyum.
Seni en çok mutlu eden maç: Galatasaray'a karşı 1-0 kazandığımız ve galibiyet golünü benim attığım maç. Kesinlikle hayatım boyunca unutmayacağım. Hayal kırıklığı yaratan maç: Vardar'a elendiğimiz maç büyük hayal kırıklığı oldu.
NEUSTADTER: Seni en çok sevindiren maç: Beşiktaş karşısında evimizde aldığımız galibiyet gerçekten çok güzeldi. Maçtan sonra taraftarlar hala statta bizimle kutlama yapıyordu. Muhteşem bir duyguydu.
Sende hayal kırıklığı yaratan maç: Deplasmanda oynadığımız Galatasaray maçını kazanabilirdik ama geçti gitti artık.

MUSMUTLU YILLAR
Fenerbahçe'nin emektar kalecisi ve kaptanı Volkan Demirel'in kızı Yade, kulüp dergisinin yeni yıl çekimlerine sempatik tavırlarıyla damga vurdu. 2017 yılında abla olan Yade, 2018 için dilekleri sorulduğunda ise hem kardeşi Yeda'ya hem de VALBUENA herkese musmutlu yıllar dilediğini söyledi.

BİZE ULAŞIN