Aslan’a sol bek Bordeaux’dan

Bordeaux, Carrasso’yu yeniden kadrosuna katmak için harekete geçti. Bu gelişme sol bek transferi için bir yabancıyla yollarını ayırması gereken Aslan’ın elini rahatlattı

Aslan’a sol bek Bordeaux’dan
Yabancı kontenjanı dolu olan Galatasaray'da sezonun ilk yarısında Nigel De Jong'a lisans çıkmadı. Sol beke takviye yapmaya hazırlanan sarıkırmızılı takım, kontenjanı açmak için bir yabancısı ile yollarını ayırmak zorunda. Galatasaray'a müjdeli haber ise Fransa'dan geldi. Bordeaux'nun eski kalecisi Cedric Carrasso'yu geri çağırdığı ortaya çıktı. Yabancı yedek kaleciye soğuk bakan Fatih Terim'in bu transfere onay vermesi beklenirken, yıllık maliyeti 600 bin Euro olan Carrasso'nun alacaklarına karşılık sözleşmesinin feshedileceği öğrenildi.

PARATİCİ İLE PAZARLIKLAR BAŞLIYOR
Fransız file bekçisinin ayrılması durumunda yabancı kontenjanı açılacak sarı-kırmızılı takım, yaz transfer döneminden bu yana yolunu gözlediği Kwadwo Asamoah için bir kez daha Juventus'un kapısını çalacak. Juventus Sportif Direktörü Fabio Paratici ile Dubai'deki tatilinden döner dönmez masaya oturulacak. Juve'nin sözleşme uzatma teklifini geri çeviren Asamoah'ın Galatasaray'a 'evet' dediği biliniyor.

CARRASSO BİR MAÇA ÇIKTI
36 yaşındaki Fransız kaleci Cedric Carrasso yarım sezonluk Galatasaray kariyerinde sadece bir maça çıktı.

ASAMOAH'IN OYUN STİLİ
Adam geçmeyi sever.
Pas yüzdesi yüksek.
Sık faul alır.
Rakipten sıkça top çalar.
Yüksek konsantrasyon.

ALTERNATİFLERİ CAROLE VE EVRA
Juventus, Asamoah için yine pürüz çıkarırsa ya Carole Sevilla'dan geri çağrılacak ya da altı ay oynamak için can atan Evra'ya gün doğacak

Galatasaray'ın sol bek için nihai hedefi Kwadwo Asamoah... Ne var ki yaz transfer döneminde olduğu üzere Juventus oyuncuyu bırakmak istemezse alternatifleri belirlenmiş durumda... Sezon başı Sevilla'ya kiralanan ancak İspanyol ekibinin Corinthians'tan 20 yaşındaki sol bek Guilherme Arana'yı renklerine bağlaması üzerine gözden düşen Lionel Carole'ün geri dönmesi ilk ihtimal... İkinci seçenek ise taraftara tekme attığı için Kasım ayında Marsilya tarafından kapının önüne konan 36 yaşındaki Patrice Evra'nın sadece altı ay için kadroya dahil edilmesi. Son karar, Fatih Terim'in iki dudağı arasında.
BİZE ULAŞIN