Listeye girmeyenler haklı

Hıncal Uluç: Dursun Özbek gibi başarısız, Galatasaray’ı hem ekonomik hem sportif açıdan çökerten bir adamla kimse çalışmak istemez

Listeye girmeyenler haklı

2 SORU 2 CEVAP

Uğur Karakullukçu: Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in camiaya yönelik bir serzenişi oldu, listesine istediği isimlerin hiçbirinin kabul etmemesi üzerine… Sizce bu serzeniş haklı mı, yoksa listeye girmeyenlerin bir bildiği mi var?

Hıncal Uluç: ? Dursun Özbek, "Listeme kimse gelmiyor" derken yanlış tarafı suçluyor. Gelmeyenler haklı! Dursun Özbek gibi başarısız, Galatasaray'ı hem ekonomik hem sportif açıdan çökerten bir adamla kimse çalışmak istemez. Teklif ettiği isimler aklı başında isimler. Onlardan birisi kabul etse şaşardım! Niye baskın seçim yaptı? Başka türlü kazanamayacağını biliyordu, ondan. Bu tezgahı kurdu, bu tezgah aklı başında insanları daha da öfkelendirdi. "Efendim, Galatasaray batıyor, el ele verelim, kurtaralım" diye pankartlar astırıyor, sloganlar atıyor ki yanına adam gelsin diye. Adam olan gelmez! Hayır diyenler de adamlıklarını gösteriyor.
Geçmişte listesinde adamlar vardı. Dursun'un sözlerine inanıp Galatasaray yönetimine girenler… Nerede onlar şimdi? Hepsi ayrıldı, hepsini ayrılmaya mecbur etti. Verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı. Kulübü daha da kötüye götürdü. Ali Sami Yen'in adı dahil maddi manevi tüm varlıklarını sattı. Borçlarını azaltacağım diye, faiz ödemekten kurtaracağım diye… Banka borçları daha da arttı.
Sportif açıdan senenin son gününde kadın basketbolcular bir kez daha hezimetle yenildi Fenerbahçe'ye… Her Fenerbahçe-Galatasaray maçını Fenerbahçe kazanıyor. Her sportif dalda ve her kategoride… Kadın, erkek, her yaş grubunda. Şamar oğlanı oldu. Sarı-lacivert ile sarı-kırmızı karşı karşıya gelince kimin kazanacağını herkes biliyor. Böyle bir başkanla kim çalışmayı ister?
Daha önce bu durumu kabul eden Alp Yalman hem kendisine hem Galatasaray'a ihanet etti. Dursun bitmişti ama paçayı kurtarır kurtarmaz Alp de kapıya kondu. İşi biteni gönderiyor. Bunu da o adam olanlar biliyorlar. Onların içi gitmiyor mu Galatasaray'a hizmet etmeye ama Dursun'u kurtar, seçimi kazan, üç ay sonra kapıya kon.

Uğur Karakullukçu: Yeni listede düşüşteki basketbol şubesinin sorumlusu Can Topsakal bir kez daha var. Kadın basketbolda kontenjan nedeniyle oynayamayacak Tuğba Taşçı transferi de çok konuşuldu.

Hıncal Uluç: O adamın adını ben ilk defa Galatasaray Basketbol Şubesi'nin başına geçince duydum. Galatasaray Basketbol Şubesi de Dursun'un tüm spor branşları gibi çöküntü içinde… Yenilmez armada denilen Galatasaray, Fenerbahçe'yi yenemeyen takıma dönüştü. Önüne gelen yeniyor Galatasaray'ı, gelen giden yeniyor. Bu da basketbol şubesi yöneticisiymiş. Nasıl yönetiyorsa… Dursun'un emir kulu. Rezillik de ayrı… Basketbolun kurallarını bilmeden basketbolu yönetiyor. Meteliğe kurşun atan kulübe, oynama imkanı olmayan oyuncu transfer etmiş. Kontenjan üstü… O da tribünde oturuyor, Galatasaray sahada hezimete uğrarken...

NOT: Basketbolda üst üste yaşanan skandalların ardından Can Topsakal, dün gece basketbol şubesi görevinden istifa etti.
BİZE ULAŞIN