PKK tiyatrosuna Alman polisini bile inandıramadılar

Amedsporlu Deniz Naki sezon arası tatili için gittiği Almanya`da MİTìn silahlı saldırısına uğradığını iddia etti.

PKK tiyatrosuna Alman polisini bile inandıramadılar

Türkiye'de yaptığı provokasyonlar ve bölücü terör örgütü yandaşı söylemleriyle gündem olan Amedsporlu futbolcu Deniz Naki sezon arası tatili için gittiği Almanya'da gece yarısı 01:15 gibi Aachen otobanında seyir halinde iken kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırıya uğradığını ve aracına 2 kurşun isabet ettiğini iddia ederek polise başvurdu.

Deniz Naki'nin Alman polisinden ısrarla bu yönde tutanak tutmasını istediği ancak Alman polisinin bu talebe olumsuz cevap verdiği öğrenildi. Otobanda ve 120 km'nin üzerinde bir hızla seyir halinde bir arabaya suikast yapılmış olma ihtimali hiç kimseye inandırıcı gelmedi.

PKK'ya bağlı haber sitelerine açıklama yaparak kendisine suikast düzenlendiğini ve bunun MİT tarafından düzenlenmiş olduğunu düşündüklerini söyleyen Deniz Naki Alman medyasına verdiği röportajlarda ise Almanya'da güvende olmadığını Türk ırkçı organizasyonların tehditi altında bulunduğunu söyledi.

Almanya'dan konuya ilişkin görüşlerine başvurduğumuz gazeteci ve hukukçular iddianın inandırıcı olmaktan çok uzak ve ucuz olduğunu, otobanda belli bir hız limitinin üzerinde seyir halinde olan bir araca suikastın akla yatkın gelmediği gibi Almanya'da PKK ve FETO gibi örgütlerin en üst düzey yöneticilerinin rahatça faaliyet gösterip, dolaşmalarına rağmen bugüne kadar herhangi bir saldırıya maruz kalmadıklarını belirttiler. Deniz Naki olayının daha çok geçtiğimiz haftalarda meclisde Avrupa'da bazı suikastler olacak şeklinde açıklama yapan HDP milletvekili Garo Paylanìn açıklamalarının bu şekilde tamamlanmak istenmesi şeklinde anlaşılması gerektiği söyleniyor.

Deniz Naki daha önce Bursaspor maçından sonra mikrofonlara bölücü örgütün ideolojik propogandasını yaptığı, değişik maçlarda bölücü örgüte ait işaret ve söylemlerle rakip taraftarları kışkırtması , aldıkları bir galibiyeti terör örgütü mensuplarına armağan etmesi, Diyarbakır nevruzunda terör örgütü üniforması giyerek çıktığı vincin üzerinden yaptığı zafer işaretleriyle gündem olmuştu.

BİZE ULAŞIN