Novak sona doğru

Trabzonspor yönetiminin teklifini yükseltmesi sonrasında Çek futbolcu da kulübü Midtjylland’a haber yollayarak ayrılık sürecinde kendisine yardımcı olunmasını istedi

Novak sona doğru
Trabzonspor yönetimi; Emmanuel Mas'ın ayrılmasından sonra sol bek için başladığı arayışta Filip Novak transferinde sona yaklaştı. Bordomavililerin teklifini yükselterek transferdeki ciddiyetini göstermesi sonrası, Çek futbolcu da menajeri aracılığıyla kulübü FC Midtjylland'a haber yollayarak kendisine yardımcı olunmasını istedi. Novak'ın, bonservisi için FC Midtjylland ile yapılan pazarlıklar da bitmek üzere. Trabzon, 27 yaşındaki oyuncunun bonservisi için en son 1 milyon 500 bin Euro seviyesine kadar çıkmış ve daha fazla ödeme yapamayacağını ileterek hemen karar verilmesini istemişti. Danimarkalı yetkililerin de transfere onay vermeye yaklaştıkları öğrenildi.

?1461'LE YENİŞEMEDİ
İlk hazırlık maçında Luftetari'yi 2-1 yenen Trabzonspor, ikinci sınavında ise pilot takımı 1461 Trabzon ile berabere kaldı: 1-1. Rıza Çalımbay, yedek ve genç oyunculara şans verirken, Kucka ve Ali Han'ın golleri skoru belirledi.

TAKIMA ÖZEL MOTİVASYON
Trabzonspor, sezonun ikinci yarısı öncesi oyunculara 12 milyon TL'lik ödeme gerçekleştirdi. Futbolcuların moral ve motivasyonunu daha da artırmaya yönelik olarak yapılan ödemenin geçmiş döneme ait borçları kapsadığı ifade edildi. Bordo-mavili kulüpte amaç sezonun ikinci yarısına oyunculara borçsuz şekilde başlayabilmek. Bu arada sezonun ilk yarısında üç maçlık galibiyet serilerine özel prim veren yönetim, bunu ikinci yarıda da sürdürme kararı aldı.
BİZE ULAŞIN