Larin kapışması

Major Lig kulübü, golcü futbolcunun 2017 yılı başında uzatılan sözleşmesine kendisinin onay ve imza verdiğini ileri sürdü. Konuyu FIFA’ya taşımaya hazırlanan Orlando, olaylı Neymar transferinde görev alan ünlü avukat Marcos Motta’yı tuttu

Larin kapışması
Beşiktaş, hafta içinde İstanbul'a getirip, sağlık kontrolünden geçirdiği Cyle Larin'i yarın basına tanıtmayı planlıyordu. Ancak, Kanadalı golcünün kulübü Orlando City'nin hamlesi işleri karıştırdı. MLS ekibinin, Larin'le ilgili iddiaları şöyle:

Larin'in 2015 yılında imzaladığı ilk kontratta opsiyon maddesi vardı. Buna dayanılarak mukavele 2018 ve 2019 yılını da kapsayacak şekilde oyuncunun da onayı ve imzası ile 2017 yılında uzatıldı.

Durum böyleyken, Beşiktaş'ın Larin'le bizim iznimiz olmadan anlaşması bir suçtur. Elinde 2019'u da kapsayan bir sözleşme olduğunu ileri süren Orlando City, problemi FIFA nezdinde çözmek için harekete geçti. Ayrıca Neymar'ın Barcelona'dan Paris Saint Germain'e olaylı transferinde görev alan ünlü avukat Marcos Motta'yı tuttu.

'OLAYIN DİREKT MUHATABI DEĞİLİZ'
Beşiktaş'ın hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Cyle Larin konusunda yaşanan süreçte direkt muhatabın kendileri olmadığını söyledi. Mahmutyazıcıoğlu, "ABD Ligi'nde kontratlar kulüplerle değil, federasyon (MLS) ile yapılıyor ve kulüp tek taraflı sözleşmeyi uzatabiliyor. Muhtemelen biz Larin'le görüşünce Kasım ayında mukaveleyi uzatmışlar. Ancak FIFA, opsiyon kullanmak için iki tarafın onayını gerekli kılıyor. Bu noktada Larin'in bir onayı yok. Oyuncudan iki yazılı evrak aldık. Birincisi, bonservis ödemeyeceğiz ve bu süreç sonunda bir bedel ortaya çıkarsa onu Larin karşılayacak. İkincisi, süreç sonuçlanana kadar maaş ödemesi yapmayacağız. Bu sorunun Larin, MLS ve Orlando arasında çözülmesi gerekiyor. Beşiktaş bu işin bir tarafı değildir" diye konuştu.

SEZON BAŞINA 1.6 MİLYON EURO KAZANACAK
Cyle Larin, 4+1 yıllık sözleşme karşılığında bu sezonun ikinci yarısı için 750 bin Euro, diğer sezonlar ise 1.6 milyon Euro alacak.
BİZE ULAŞIN