Bir tek F.Bahçe çekimser kaldı

Yeni başkanın ilk mesajı ise, “Süper Lig’in yayın ihalesini Kulüpler Birliği yapmalı. Vakfın şirketleşmesi gerektiğini düşünüyorum” oldu

Bir tek F.Bahçe çekimser kaldı
Kulüpler Birliği Vakfı'nın Maslak'taki merkezinde gerçekleştirilen olağanüstü toplantıya tek aday olarak giren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, başkanlığa seçildi. Toplantının divan kurulu başkanlığını yapan Göksel Gümüşdağ, Orman'ın 17 kulübün desteğiyle yeni başkan olduğunu, Fenerbahçe'nin çekimser oy kullandığını belirtti. Gümüşdağ, Fikret Orman'ın yardımcılıklarını ise Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ile Kayserispor Başkanı Erol Bedir'in üstleneceğini aktardı. Orman, konuşmasında Spor Toto Süper Lig'in yayın ihalesini Kulüpler Birliği Vakfı'nın yapmasını doğru bulduğunu belirterek, vakfın şirketleşmesi gerektiğini vurguladı.

'POLEMİK YARATMANIN ANLAMI YOK'
Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği toplantılarına katılmaması nedeniyle Beşiktaş'ın da başkanlık düzeyinde yer almaması ve sarı-lacivertlilerin oylamada çekimser kalmasının sorulması üzerine şunları söyledi: "Geçmiş, geçmişte kaldı. Bir polemik yaratmanın anlamı yok. O öyle olmuş, bu böyle olmuş konusundan daha çok Türk futbolu için uğraşmalıyız. Bu, kişisel güç göstergesi değil."

Bir görüş

Murat özbostan

18 başkan buluşmalı!

Kulüpler Birliği'nin yeni başkanı Fikret Orman'ı öncelikle kutlarım... Bu birliğe başkan olmanın önemli bir görev olduğunu düşünüyorum. Sayın Dursun Özbek, Galatasaray'ın yoğun gündemi nedeniyle pek faydalı işler yapamadı. Bir önceki başkan Göksel Bey birçok başarılı icraatı ile gündeme gelmişti. Sayın Orman, Fenerbahçe dışında geniş bir destek ile başkan oldu. Daha önce bu toplantılara katılmayacağını ifade etmişti. Gerekçesi de Fenerbahçe'nin başkanlık makamı ile değil Şekip Mosturoğlu ile temsiliydi. Şimdi Orman başkan... Ülkemiz zorlu günlerden geçiyor. 18 kulüp de çok değerli. Bu yapı milyonlarca taraftarı temsil ediyor. Birlik ve beraberlik lazım. O zaman Orman'ın yapması gereken ilk iş 18 kulübün başkanını aynı masada buluşturmaktır. Bunu başarırsa, tarihi bir adım atmış olur.
BİZE ULAŞIN