Tarih kapılarını açtı

Camianın heyecanla beklediği Galatasaray Müzesi, Spor Bakanı Bak’ın katılımıyla resmen açıldı. Kulübün 113 yıllık geçmişini anlatan müzeye halk ziyaretleri ise bugün başlıyor

Tarih kapılarını açtı
Türk Telekom Stadı'ndaki G.Saray Stadyum Müzesi'nin resmi açılışı yapıldı. Törene Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu, G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz ile sarı-kırmızılı camiadan çok sayıda isim katıldı. Törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, "Gençlerin, çocukların G.Saray'ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu görmesi, turistlerin burayı ziyareti önemli. Hayırlı olsun" diye konuştu. G.Saray Başkanı Cengiz ise "G.Saray'ın 113 yıllık geçmişini kısa şekilde anlatmaya çalıştık" ifadesini kullandı. G.Saray Stadyum Müzesi bugün kapılarını halka açacak. Giriş ücreti yetişkin için 30, öğrenci için ise 20 TL olacak.

TAKIMA ÖZEL TUR YAPILACAK
müze açılışına, Akhisarspor ile oynanan kupa maçı sonrası önceki gece geç saatlerde İstanbul'a gelen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve futbolcular katılmadı. Teknik kadro ve futbolculara başka bir gün özel müze gezisi düzenlenecek. Bu arada davet edilen Süper Lig kulüp başkanlarından ise sadece Kayserispor Başkanı Erol Bedir açılışta bulundu.

Bakan Osman Aşkın Bak ile İstanbul Valisi Vasip Şahin, açılış sonrası müzeyi gezdiler. Kupaların olduğu bölümü ziyaret eden ikili, özellikle 2000'de kazanılan UEFA Kupası'nı inceledi.

KURDELEYİ HEP BİRLİKTE KESTİLER
Müzenin açılış kurdelesini Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz ile sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı Dursun Özbek kesti. Bakan Bak, "Burada Galatasaray'ın Türk sporuna yaptığı hizmetler sergileniyor. Aynı zamanda Türk sporunun da tarihi gözler önüne seriliyor" dedi
BİZE ULAŞIN