Herkes işine ve sahada kazanmaya bak sın!

Beşiktaş Başkanı Orman’dan, F.Bahçe-Akhisar maçı sonrası “Vodafone’da taç hırsızlığı yaptılar” diyen Aykut Kocaman’a:

Herkes işine ve sahada kazanmaya bak sın!
Fenerbahçe, Akhisarspor ile oynuyor. Beşiktaş'ın ne işi var orada? Aykut hocanın babası bizim Divan Kurulu üyemizdir. Çok iyi bir Beşiktaşlıdır
Kocaman da camiamız tarafından sevilen bir teknik direktördür. Bazen sinirli oluyorum, kalp kırmak istemiyorum. Allah işini rast getirsin
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Volvo ile yapılan sponsorluk anlaşması sonrası Türk futbolunda son dönemde yaşananlar hakkında değerlendirmede bulundu. Orman, F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Akhisarspor maçı sonrasında "Vodafone Park'ta tacımızı çaldılar" sözlerinin ve öncesinde oynanan kupa karşılaşmasında Beşiktaş hakkındaki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, "Algı üzerinden yapacağınız işler sahada tutmuyor. Allah'ın yüce bir adaleti var. Akhisar ile Fenerbahçe maç yapıyor. Beşiktaş'ın ne işi var orada? Aykut hocanın babası ağabeyimizdir, Divan Kurulu üyesidir. Çok da iyi Beşiktaşlıdır. Aykut Kocaman da camiamızda sevdiğimiz bir hoca. Bazen sinirli oluyorum, kalp kırmak istemiyorum. İşine ve sahada kazanmaya bakacak. Allah işini rast getirsin" ifadelerini kullandı.

SEÇİMLERİ VAR ONDAN GERGİNLER!
Fikret Orman, "Son dönemde Fenerbahçe ile oynadığınız maçlarda yaşanan gerginliklerin sebebi nedir?" sorusuna da şu yanıtı verdi: "Beşiktaş mutluluktan beslenen bir camia. F.Bahçe, G.Saray ve Trabzon'un seçim süreçleri var. Bizde öyle bir şey yok. Kendi içlerindeki sorunlardan dolayı iki maç gergin geçti. Ligde onlarla oynadık. Kupada da bir maçımız kaldı. Onlarla polemiğe girmek istemiyorum. Yarıştalar ama direkt rakibimiz değiller. Şampiyonluk yolundaki rakiplerimiz Medipol Başakşehir ile Galatasaray. Kimseye prim yaptırmak istemiyorum. Bizle maçları yok, Beşiktaş konuşuluyor. Beşiktaş'la gündem yapmaya çalışıyorlar. Biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Camiamız kenetlenmiş durumda."

KURULLAR BEŞİKTAŞ'A KARŞI ÖN YARGILI
Quaresma'nın beş maçlık cezasına değinen Orman, "Adalet bekliyorduk ama gerçekleşmedi. TFF kurullarının adil olmadığını düşünüyorum" dedi
Fenerbahçe ile oynanan Türkiye Kupası maçındaki olaylardan dolayı Quaresma'nın 5 maç ceza almasının iki yönden değerlendirilmesi gerektiğini belirten Fikret Orman, sözlerine şöyle devam etti: "Oyuncumuzun yaptığını tasvip etmiyorum. Bu ilk kez olmuyor. Rakibimizle oynadığımız bazı maçlarda böyle şeyler yapılıyor. Quaresma gibi bir futbolcunun böyle bir hata yapmaması lazımdı. Gazetelerde okudum. Buna yeltenecekleri stratejik olarak belliymiş. Beşiktaş'ın disiplin kuralları var. Gereği yapılacak."

KOLLANMA BEKLENTİSİ OLAN NAMERTTİR!
"Cezalar açıklanmadan önce nazikçe, kendi fikrimizi beyan ettik. Taraftarımıza da 'Beşiktaş'ın haklarını koruyamıyorsunuz' şeklinde algı yapmaya çalışıyorlar. Sezon başında 'kibirli Beşiktaş' vardı şimdi de 'kollanan Beşiktaş.' Beşiktaş ne zaman kollandı ki şimdi kollanacak. Böyle beklentisi olan namerttir. Adalet ve düzgün kararlar bekliyorduk ama olmadı. Gidebileceğimiz en son merci Tahkim Kurulu. Şu dakikadan sonra konuşmak anlamsız. Kurulların bize karşı ön yargılı olduğunu görüyorum ve adil olmadığını düşünüyorum."

30 ARAÇ VERECEK
Beşiktaş, Volvo Car ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Düzenlenen lansmana başkan Fikret Orman ve Volvo Car'ın Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen katıldı. Anlaşmaya göre Volvo oyunculara ve üst düzey yöneticilere araç desteği sağlayacak. Ayrıca 1903 Tribünü'nün adı da Volvo 1903 Tribünü olarak değiştirilecek. Volvo'nun Beşiktaş'a kullanım için 30 araç vereceği belirtildi.

?NEGREDO 'NUN MENAJERİ BELGELERLE KONUŞACAK
Alvaro Negredo'nun F.Bahçe ve G.Saray'a bedelsiz önerilmesine rağmen Beşiktaş'a bonservisle transfer olduğu iddialarına değinen Orman, gerekli açıklamaları oyuncunun menajerinin yapacağını söyledi. Başkan Orman, "Negredo'nun menajerini çağırdım. Evraklarla basına bilgilendirme yapacak. Buraya 'Beşiktaş'ın parasını yedirmeyeceğiz' diye geldik. O doğrultuda da gidiyoruz" dedi. Orman, Mertcan Çam için de "Bazen Vida'da olduğu gibi açıklamadan 6 ay önce imza attığımız oluyor. Bundan sonra da olacaktır. Açıklanmamış bir strateji üzerinden konuşmanın manası yok. Beşiktaş ciddi bir kulüptür. Her işinin arkasında strateji vardır" değerlendirmesinde bulundu.?

FİNALE PEPE'Yİ GETİRECEK
İstanbul'un yeni havalimanının inşaatında çalışanların katılacağı 3. FutbolİGA Turnuvası'nın kura çekimi gerçekleştirildi. Kura çekimine Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yöneticiler Şafak Mahmutyazıcıoğlu ve Umut Güner ile İGA Havalimanı İnşaatı Üst Yöneticisi Yusuf Akçayoğlu katıldı. Orman, şartların uygun olması halinde 10 Mayıs'taki finale Pepe ile birlikte geleceklerini söyledi.
Negredo antrenör oldu!
BİZE ULAŞIN